سال 90 نقطه عطف مشاركت ‌شهروندان در امور شهري است
ایجاد شده توسط : ravabetomumi در 02/04/2012 09:31:56 ق.ظ

دكتر سيد محمدهادي ايازي معاون امور اجتماعي و فرهنگي و سخنگوي شهرداري تهران در آخرين نشست مطبوعاتي خود طي سال 90 گفت: امسال نقطه عطف فعاليت‌هاي شهرداري تهران در حوزه افزايش مشاركت‌ شهروندان در امور شهري به شمار مي‌آيد و اجراي طرح مديريت محله و جشنواره شمسه از مهمترين اقداماتي است كه در اين عرصه به ثمر رسيده است.


به گزارش  روابط عمومي معاونت امور اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران، دکترسيد محمدهادی ایازی معاون امور اجتماعي و فرهنگي و سخنگوي شهرداري تهران در مراسم  پایانی سال که با حضور اصحاب رسانه در تالار ایوان شمس برگزار شد با بیان این که سال 90 به اعتقاد من سال پر کاری بود و مدیریت شهری اقدامات گسترده ای به انجام رساند، گفت: پبش بینی می کنیم سال 91 نیز تغییرات بیش از سال گذشته باشد و در این صورت سال پرکاری نیز برای شما خبرنگاران خواهد بود.

وی در ادامه افزود: معمولا ما هر سال نسبت به سال گذشته بیشتر کار می کنیم و یکی از دلایلی که سال به سال میزان رضاینمندی مردم افزایش می یابد همین است.

ایازی با بیان این که رضایتمندی شهروندان از شهرداری در سال 89، 64 درصد بود، گفت: هم اکنون با اجرای اقدامات گسترده شهرداری، سطح رضایتمندی شهروندان نیز افزایش یافته  و برآورده کردن مطالبات مردم سخت تر شده است.

وی در ادامه با اشاره به این که احداث دو کیلومتر تونل رسالت ، 12 سال زمان برد در حالیکه امروز احداث 12 کیلومتر تونل توحید دو ساله به انجام رسیده است، گفت: اگر تونل صدر-نیایش در این مدت تمام شود پروژه بعدی باید در مدت کوتاه تری به انجام رسد.

معاون شهردار تهران خاطر نشان کرد: میزان کار، سرعت کار و کیفیت کار در سال 91 باید افزایش یابد و این مطالبه به حق مردم است.

ایازی اظهار کرد: یکی از بحث های جدی که به طور مطلوب انجام شده مشارکت مردم در عرصه های مختلف مدیریت شهری است که این موضوع زمینه ای را ایجاد کرده برای بهتر اداره کردن جامعه، به طور مثال در جشنواره شمسه تنها 200 هزار نفر از اصحاب هنر شرکت کردند و همچنین  در سال جاری 200 هزار نفر تنها در کانون سلامت محله حضور پیدا کرده اند.

وی با اشاره به جلسه ای که چندی پیش با وزیر بهداشت برگزار شد و ارائه گزارش شهرداری در خصوص اقدامات حوزه سلامت، گفت : وقتی گزارش حوزه سلامت اجتماعی و مشارکت شهروندان را در جلسه ارائه دادیم، اعضای جلسه به اتفاق از کاری که انجام شده بود تشکر کردند و بیان کردند که شهرداری کاری انجام داده که توانسته مشارکت مردم را تا این حد افزایش دهد.

معاون شهردار تهران ادامه داد : ما برای سال آتی فعالیت های فرهنگی، هنری ، و همین طور بحث مربوط به حوزه علوم و ورزش را افزایش خواهیم داد و در این راستا در هرمحله یک زمین چمن مصنوعی اضافه می کنیم.

وی در ادامه با بیان این که در برخی جلسات از ما انتقاد می شود که چرا اقدامات انجام  شده به خوبی انعکاس نمی یابد ، گفت : شما خبرنگاران به خوبی به انعکاس اخبار می پردازید البته برخی رسانه ها ممکن است محدودیت هایی داشنه باشند اما انعکاس اخبار به طور کلی به شکل مناسب انجام می شود.

بر اساس این گزارش ، در این مراسم نامدارصداقت مدیر کل روابط عمومی شهرداری تهران نیز با بیان این که ما متوجه تلاش و کوشش و دشواری های کار شما خبرنگاران هستیم، گفت:خبرنگاران حوزه شهری با مشکلات زیادی روبرو هستند و اگر شما خبرنگاران نبودید  این پروژه ها به نحو مطلوب انعکاس نمی یافت و دستاوردها بزرگ بدون یاری شما ممکن نیست.

وی در ادامه اظهار کرد: امیدوارم سال آینده  نیز با کمک یکدیگر به توسعه شهر بپردازیم.

rating
  نظرات

تماس با ما

نشانی : تهران - ابتدای اتوبان کردستان - تقاطع اتوبان شهید گمنام , ساختمان معاونت امور اجتماعی و فرهنگی


تلفن : 96021500- 021


پست الکترونیک : info@farhangi.tehran.ir


شماره پیامک : 30004226