مصاحبه محمد جواد میرعرب معاون توانمندسازی و کارآفرینی سازمان خدمات اجتماعی شهر تهران با خبرنگار مهر
ایجاد شده توسط : sazmanrefah در 05/03/2012 11:21:52 ق.ظ

معاون توانمندسازی و کارآفرینی سازمان خدمات اجتماعی شهر تهران اعلام کرد: ایجاد خانه‌های کارآفرینی در تمام محلات پایتخت/ساماندهی 12 هزار کارگر فصلی


معاون توانمندسازی و کارآفرینی سازمان خدمات اجتماعی شهر تهران اعلام کرد: در سال 91 تمامی محلات تهران دارای خانه کارآفرینی می‌شوند.

محمد جواد میرعرب در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه طرح جدید ساماندهی کارگران فصلی از شهریورماه سال جاری آغاز و تا پایان آذرماه ادامه داشت گفت: در ادامه این طرح برای ایجاد مرکز امداد ساختمان، مرکز اعتبار سنجی عمران یاران و ساختار عمران سرا دستورالعملهای اجرایی صادر شد.

وی افزود: همچنین در این طرح صدور کارت شناسائی کارگران، انعقاد تفاهم نامه با سازمان فنی و حرفه ای برای تعیین سطح کارگران ساختمانی و شناسایی پیمانکاران هم در دستور کار قرار گرفت.

 
سامانه 2020 شکست خورد

 

 

 

 

 وی در پاسخ به اینکه قرار بود سامانه 2020 برای ارتباط شهروندان تهرانی با مراکز ساماندهی کارگران فصلی ایجاد شود تا در صورت لزوم کارگران ساماندهی شده برای کار به شهروندان معرفی شوند گفت: متاسفانه پیگیری و ایجاد این خط ارتباطی به مجموعه دیگری واگذار شد اما بر اساس طرح تدوین شده راه اندازی تلفن چهار شماره ای و سایت اینترنتی در برنامه قرار دارد. براساس این طرح کارفرمایان و شهروندان می توانند از طریق این سامانه ها اقدام به بخدمت گیری کارگران ساختمانی و فصلی کنند.

 12 هزار کارگر فصلی ساماندهی شدند.

 

 

 

 

 معاون توانمند سازی و مهارت سازمان رفاه و مشارکتهای اجتماعی شهر تهران اظهار داشت: هم اکنون حدود 50 هزار کارگر ساختمانی و فصلی در سطح شهر تهران هستند که از این تعداد تاکنون 36 هزار کارگر فصلی به سامانه ها مراجعه کرده اند اما تنها 12 هزار کارگر تشکیل پرونده داده و کارت شناسایی دریافت کرده اند.

 سال 91 تمامی محلات تهران دارای خانه کارآفرینی می شوند.

 

 

 

 

 وی در مورد آخرین وضعیت خانه های کار آفرینی در سطح پایتخت گفت: در حال حاضر 22 مرکز کارآفرینی در 22 منطقه تهران و 230 خانه کارآفرینی در حال فعالیت هستند که هدف گذاریها بر اساس هر محله یک خانه کارآفرینی بوده است که پیش بینی می شود تا پایان سال 1391 همه محلات دارای یک خانه کارآفرینی در سرای محله خود باشند.

استفاده 90 هزار تهرانی از برنامه های آموزشی کارآفرینی

 

 

بر اساس آمار ارسال شده از مناطق تاکنون بیش از 90 هزار نفر از شهروندان از برنامه های آموزشی اعم از کلاسها، دوره ها، همایشها، سمینارها و کارگاهها استفاده کرده اند که در حوزه حمایت از صاحبان کسب و کار بیش از 100 مجموعه کارآفرین و صاحبان کسب کار در حال حاضر از خدمات حمایتی سازمان استفاده می کنند. همچنین در حوزه تعاونیهای محلی 93 تعاونی مرتبط با این سازمان در حال فعالیت یا برنامه ریزی برای شروع فعالیت هستند.

print
rating
  نظرات