حمایت سازمان رفاه شهرداری از طرح های کارآفرینانه خدمات شهری
ایجاد شده توسط : sazmanrefah در 12/11/2012 04:48:19 ب.ظ

سرپرست مدیریت توانمندسازی و کارآفرینی سازمان رفاه؛ خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران ،از حمایت این سازمان از طرح های کارآفرینی با اولویت حوزه های مدیریت و خدمات شهری خبر داد.


به گزارش روابط عمومی سازمان رفاه،خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران ،سید میثم میرحیدری با اعلام این خبر اظهارداشت :سازمان رفاه آمادگی دارد که از طرح های کارآفرینانه در حوزه پسماندها (بازیافت و کاهش تولید زباله ) ومبارزه با جانوران موذی (موش ها) حمایت کند.

وی با اشاره به این موضوع  که311 خانه کارآفرینی و توانمندسازی در سطح 374 محله تهران فعال است تصریح کرد:از سال 88 که مجلس ،وزارت کار را ملزم به  پیگیری و رهگیری فعالیت های  کارآفرینی کرد،رویکرد شهرداری از کارآفرینی به عنوان یک هدف به کارآفرینی به عنوان یک ابزار برای توانمندسازی جامعه هدف ـ آسیب دیدگان اجتماعی یا در معرض آسیب ـ تغییر کرد.

وی ادامه داد: سراهای محله به استناد دستور العمل شهردار تهران به دنبال درآمدزایی هستند اما باید گفت که رویکرد معاونت امور اجتماعی و فرهنگی یک رویکرد غیر انتفاعی و حمایتی است.

سرپرست مدیریت توانمندسازی وکارآفرینی سازمان رفاه همچنین بیان داشت:درمورد وظایف 311خانه کارآفرینی و توانمندسازی باید به این نکات اشاره داشت که برگزاری برنامه های آموشی در  سطح محله ها، برگزاری برنامه های ترویجی همچون برپایی بازارچه ها، سمینار ،همایش و جشنواره های کارآفرینی در سطح محلات و البته حمایت از کارآفرینان محلی در زمره فعالیت این مجموعه هاست .

میرحیدری همچنین اعلام کرد که قرار است برای ساماندهی کارآفرینان در سطح محلات تهران بانک اطلاعاتی با استفاده از کد رهگیری بر اساس کد ملی افراد طراحی و راه اندازی شود تا بتوانیم برفعالیت کارآفرینان ویا صاحبان کسب و کار نظارت داشته باشیم.

وی بااشاره به حوزه توانمندسازی  هم اظهارداشت: خوشبختانه در این حوزه برخی از صاحبان کار و کسب در همکاری با سازمان رفاه شهرداری، فضایی را ایجاد کرده اند تا جامعه هدف شهرداری وارد حوزه اشتغال شود یعنی به عبارت دیگر شغل پایدار برای جامعه هدف ایجاد شده است.print
rating
  نظرات