اجرای طرح فرهنگی «گنجینه مهربانی» در ورودی غربی پایتخت
تعداد مشاهده:87
ایجاد شده توسط : zolfaghari در 23/06/2018 11:51:25 ق.ظ

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 21 شهرداری تهران با تأکید بر اینکه یکی از مهمترین راهبردها در یک برنامه‌ریزی صحیح فرهنگی، رواج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه است، گفت: با توجه به ضرورت فرهنگ کتابخوانی، به اجرای طرح " گنجینه مهربانی " در  مرحله اول در ساختمانهای شهرداری و همچنین سرای محلات 13 گانه اقدام شده است .
به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، حسین معینی کربکندی با بیان اینکه با اجرای این طرح، همکاران و شهروندان با  قراردادن کتاب‌هایی که به آن نیاز ندارند در این گنجینه در جهت مبادله کتاب  با شعار"  نیاز نداری بگذار ، علاقه داری بردار " ترغیب می‌شوند، اظهار کرد: «این مهم باعث می شود تا شهروندان دیگر هم علاوه بر اینکه با موضوعات و کتاب‌های مفید جدید آشنا می‌شوند به خواندن کتاب نیز تشویق شوند.» 

وی با اشاره به کلام رهبر معظم انقلاب که می‌فرمایند: «این باید یک سیره و سنت در بین مردم ما بشود که کتاب بخوانند و به فرزندانشان هم یاد بدهند»، خاطرنشان کرد: از مهم ترین عوامل برای انجام این امر، ایجاد انگیزه و احساس نیاز به کتاب و کتابخوانی و ایجاد رفتاری به نام مطالعه میان شهروندان  با روش های نوین و جذب کننده در جامعه  با هدف فرهنگ سازی و ترویج کتابخوانی بدون تحمیل هزینه به مدیریت شهری و با مشارکت شهروندان است.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 21 شهرداری تهران صرفه‌جویی در هزینه‌ها، سهولت دسترسی به کتاب، تنوع موضوعات، اشتراک گذاری برداشت‌ها و عقاید مختلف از یک کتاب و ... را از جمله موارد قابل ذکر در اجرای این طرح برشمرد. 

وی خاطر نشان کرد: اجرای طرح گنجینه مهربانی علاوه بر اینکه میتواند در تامین غذای روح شهروندان تاثیر گذار باشد ، با در اختیار قرار دادن کتاب‌های مفید افراد می‌توانند با مطالعه یک کتاب برخی از مشکلات فرهنگی و اجتماعی خود را حل کنند.

معینی کربکندی ابراز امیدواری کرد:  در مرحله بعدی،  این طرح فرهنگی در ادارات دولتی و ساختمانهای سایر نهادها و مراکز عمومی و بوستانها و معابر عمومی فرهنگ سازی و قابل اجرا شود.

 

print