استقرار اتوبوس دیابت از نیمه تیرماه در منطقه 19
تعداد مشاهده:28
ایجاد شده توسط : mehravar-m در 10/07/2018 02:05:20 ب.ظ

اتوبوس دیابت با هدف ارائه خدمات سلامت محور به شهروندان منطقه 19 از شانزدهم تیر ماه به مدت یک هفته در این منطقه استقرار می یابد.به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، حمید بهرامی معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 19 در این باره اظهار داشت: اتوبوس دیابت از شنبه 16 تیر به مدت یک هفته در خیابان پونه روبروی سرای محله شکوفه شمالی توقف می کند و شهروندان می توانند با مراجعه به کارشناسان این اتوبوس از خدمات سلامت محور همچون تست رایگان قند و فشار خون، ویزیت پزشکی، اندازه گیری شاخص توده بدنی و توزیع بروشور بهره مند شوند.

به گفته بهرامی، از مزایای استقرار این اتوبوس در سطح منطقه می توان به شناسایی افراد دیابتی و ارائه ی خدمات تکمیلی مشاوره ای و درمانی و ارجاع به مراکز بهداشتی درمانی جهت انجام آزمایشات تکمیلی، دریافت خدمات مشاوره ای پزشکی و دریافت درمان اشاره نمود.

وی با اشاره به اینکه حدود 300 نفر از بیماران دیابتی منطقه عضو هستند افزود: به منظور ارتقاء سطح آگاهی آنها ضمن برگزاری کلاسهای آموزشی و مشاوره، تست رایگان قند خون و تورهای تفریحی به اماکن مختلف شهر تهران در طول سال برگزار می شود. .

بهرامی در بخش دیگری به ارائه خدمات پزشکی رایگان اشاره و بیان کرد: این خدمات به منظور افزایش سطح سلامت شهروندان به صورت پایش قند و فشار خون در سرای محله شکوفه شمالی اجرا می شود.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 19 خاطرنشان کرد: با مشارکت دبیران محلات خدمات منظمی به بیماران دیابتی محلات ارائه می گردد که از جمله ی آن می توان به غربالگری های قندخون، فشارخون، برگزاری کلاس های آموزشی جهت تبادل اطلاعات و تجربیات و برگزای جلسات فصلی، محله ی و منطقه ای اشاره کرد .

 

آغاز طرح واکسینه کردن ساکنین کوره پزخانه های محله دولتخواه در برابر بیماری هپاتیت B

 

طرح واکسینه کردن ساکنین کوره پزخانه های محله دولتخواه منطقه 19در برابر بیماری هپاتیت B  آغاز شد.

به گزارش روابط عمومي معاونت امور اجتماعی وفرهنگی شهرداری تهران، حمید بهرامی معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه 19 با اشاره به اجرای طرح واکسینه کردن ساکنین کوره پز خانه ها در برابر بیماری هپاتیتB اظهار داشت: در راستاي اجرای رسالت اداره ي سلامت مبنی بر ارائه ي خدمات سلامت محور به شهروندان به ويژه در محلات محروم و كم برخوردار، طرح واكسيناسيون ساكنين كوره پزخانه هاي دولتخواه با توجه به اهميت پيشگيري نسبت به درمان دركاهش هزينه هاي مالي و جسمي و سبد اقتصادي خانواده، جزء اولويت هاي اجرايي سلامت محور اين اداره قرار گرفت .

بهرامی با اشاره به اين كه بيماري هپاتيت B به عنوان يكي از خطرناك ترين انواع هپاتيت محسوب مي شود افزود : اين بيماري از طريق خون منتقل مي شود و احتمال ابتلا به آن 100 برابر بيماري ايدز گزارش شده است از سوي ديگر با توجه به آلودگي ها و مشكلات زيست محيطي موجود در كوره پزخانه ها و در معرض خطر قرار گرفتن ساكنين آن، اداره ي سلامت منطقه در نظر دارد با همكاري مركز بهداشت جنوب شهر ساكنين كوره پزخانه ها را نسبت به بيماري هپاتيت B واكسينه کند.

معاون شهردار منطقه 19 یادآور شد: اطلاع رساني عمومی از سوي مدير یت و معتمدين محله صورت گرفته است و پیش بینی می شود درگام ابتدايي اين طرح 50 نفر از ساكنين ، واكسن هپاتيت B را دريافت کنند.

به گفته وی این طرح در صورت همکاری مرکز بهداشت جنوب شهر در چندین مرحله و برای پوشش همگانی در ناحیه سه این منطقه اجرا خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

print