منطقه18:شهردار منطقه 18 تهران خبر داد : توسعه فضاهای فرهنگی و احداث قرائت خانه مجهز کتابخوانی با همکاری اداره کل حریم
تعداد مشاهده:33
ایجاد شده توسط : region18 در 30/09/2018 01:54:45 ب.ظ

با هدف حفظ و صیانت از بخش حریم ، توسعه فضاهای فرهنگی ، خدماتی ، آموزشی و همچنین جلب رضایتمندی بیشتر شهروندان ، شهردار منطقه 18 تهران با اعضای شورای اسلامی این بخش دیدار و گفتگو کرد.به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 18 ، طی این نشست مهندس سید محمد فیاض شهردار منطقه سخنان خویش را با اشاره به این نکته که اداره بخش حریم هزینه های فراوانی را برای مدیریت شهری پایتخت در پی داشته و نگاه مسئولین به این بخش ، نگاه در آمدی و اقتصادی نیست ، آغاز کرد و اظهار داشت : مدیریت شهری در تلاش است بودجه بخش حریم را افزایش دهد تا بالطبع آن سطح امکانات و خدمات شهروندان نیز گسترش یابد.

وی ادامه داد : مدیریت شهری منطقه با همراهی اداره کل حریم شهرداری تهران و تبیین ساز و کار مناسب ، مبادرت به انجام بازدیدهای مدون میدانی و گشتهای شبانه کرده تا با تخلفات احتمالی برخورد و افراد فرصت طلب را به مراجع قانونی معرفی نماید.

به گفته فیاض ، شهرداری تهران برای اداره بخش حریم و حفظ آن نگاه اقتصادی و کسب در آمد نداشته و تنها به صرف حفظ آن بعنوان تنفسگاهی برای این کلانشهر و کاهش آلودگی های زیست محیطی اش تلاش می نماید.

شهردار منطقه 18 تهران تأکید کرد : توسعه بافتهای مسکونی این بخش از حریم پایتخت در قالب طرح هادی نیازمند طی شدن مجاری قانونی بوده و مدیریت شهری همواره حقوق شهروندان را در نظر می گیرد.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خویش با اشاره به نخستین مجموعه استخر و سونای بخش حریم پایتخت در شهرک گلدسته که با حضور استاندار و فرماندار تهران افتتاح و در اختیار شهروندان قرار گرفت ، از انجام مطالعات و تأمین اعتبارات لازم برای احداث قرائت خانه ای مجهز در جهت ارتقاء سطح فرهنگی و ترویج کتاب خوانی میان شهروندان با همکاری اداره کل حریم شهرداری تهران خبر داد.

همچنین رحمن مظاهری سرپرست ناحیه 7 منطقه و اعضای شوراهای اسلامی شهرکهای گلدسته ، فیروز بهرام ، ترشنبه و شمس آباد نیز در سخنان جداگانه ای پیرامون ارتقاء سطح معیشتی ، رفاهی و خدماتی شهروندان و همچنین معضلات شهری در این بخش که نیازمند همکاری سایر نهادهاست را ایراد کردند.

print