دیدار شهردار تهران با کودکان منطقه 18 در روز جهانی کودک

.به مناسبت روز جهانی کودک جمعی از کودکان منطقه 18 با حضور شهردار این منطقه به نیابت از کودکان شهر تهران در دفتر افشانی شهردار تهران حاضر شدندبه گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، این برنامه همزمان با 16 مهر ماه روز جهانی کودک و در راستای اجرای مصوبه شهر دوستدار کودک  و با مشارکت اداره کل آموزش های شهروندی شهرداری تهران برگزار گردید.

در این ویژه برنامه کودکان در دفتر شهردار حاضر شدند و با وی دیدار کردند، و نیز چند تن از شهرداران مدارس و کودکان مشکلات محلات و مدارس خود را با شهردار تهران در میان گذاشتند.

افشانی ضمن استقبال گرم و تشویق کودکان، شاخه گل و هدایایی نیز به رسم یادبود به آنها اهدا نمود.

در ادامه، حق شناس رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران ضمن گوش فرادادن به صحبت ها و انتقادات و  اهداء هدایا به کودکان اظهار کرد: آیا تاکنون این سوال از خود پرسیده اید علاوه بر وظیفه شهرداری برای شهر وظیفه ما برای کمک به شهر و شهردار چیست؟

وی تصریح کرد: تک تک ما می توانیم یک شهردار  باشیم و می توانیم شهر را به نوعی اداره کنیم. همین تفکیک زباله و مدیریت پسماند یکی از بهترین و اصلی ترین کمک های ما به شهرداری است که باعث می شود باکتری های مضر تولید نشود و بوی مشمئز کننده ایجاد نکند.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران عنوان کرد: همه ما باید بدانیم برای داشتن شهری پاکیزه ابتدا باید از خودمان شروع کنیم، خودمان بهترین مراقب هستیم و باید به خودمان قول دهیم این فرهنگ را در مدارس نهادینه کنیم.

هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران نیز در این دیدار ضمن  تبریک روز جهانی کودک و شنیدن مسائل و مشکلات آنان ، گفت ، امیدوار هستیم با مصوبات خود در صحن شورا بتوانیم شرایطی مطلوب برای شما در شهر تهران فراهم آوریم تا ضمن آموزش های لازم بتوانید از زندگی در این شهر لذت ببرید .

همچنین طی برنامه ای جداگانه و با حضور سید محمد فیاض شهردار منطقه 18 ضمن بازدید از مهد سرای محله شادآباد و تبریک این روز ، چند اصل نهال توسط کودکان در مزرعه کودک این محله کاشته شد، گفتنی است بازدید معاونین و مدیران شهرداری این منطقه از مهدسراها و مراکز آموزشی ابتدایی ، از دیگر برنامه های این منطقه در این روز بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

print