تقدیر کمیته فرهنگی ستاد اربعین کشور از شهرداری تهران

رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین کشور از تلاش های مرکز فعالیتهای دینی شهرداری تهران در رابطه با اجرای برنامه های فرهنگی و تبلیغی ویژه خدام الحسین شهرداری تهران در مراسم اربعین حسینی تقدیر و تشکر نمود.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، حجت الاسلام والمسلمین حمید احمدی مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین کشور با صدور تقدیر نامه ای از زحمات و تلاش های انجام گرفته توسط روحانیون خدام الحسین شهرداری تهران در موسم اربعین تقدیر و تشکر نمود .

گفتنی است روحانیون شهرداری تهران طبق مصوبه شورای هماهنگی فرهنگی، اجتماعی،ورزشی شهرداری تهران و براساس مأموریتهای محوله به مرزهای سه گانه و شهرهای مقدس نجف و کربلا اعزام شدند .

 

در مراسمی پس از اعلام نتایج برگزیدگان مسابقه فرهنگی جاذبه حسینی :

 از چهل نفر از برگزیدگان خدام الحسین(ع)  در کربلای معلا تجلیل شد

در مراسمی پس از اعلام نتایج برگزیدگان مسابقه فرهنگی جاذبه حسینی  ، از چهل نفر از خدام الحسین(ع) شهرداری تهران که در مسابقه فرهنگی جاذبه حسینی در کربلای معلا شرکت نموده و حائز رتبه های برتر بودند ، تجلیل به عمل آمد.

در این مراسم که با حضور رئیس مرکزفعالیتهای دینی شهرداری تهران ،معاون خدمات شهری کربلا و نماینده شهرداری تهران در کربلا برگزار شد مسئول عراقی ضمن تشکر از اقدامات شهرداری تهران در رفت و روب و نظافت شهر کربلا گفت : ما بعضی از راهکارهای نظافت در روز های پر ازدحام درکربلا را از شهرداری تهران آموخته و به کار بسته ایم .

حجت الاسلام صادق زاده رئیس مرکز فعالیتهای دینی شهرداری تهران در جمع نیروهای خدام الحسین(ع) در کربلای معلا با اشاره به خدمات گسترده شهرداری تهران و چند شهر دیگر به زائران اربعین حسینی گفت : جاروکشی زیر پای زوار حسینی توفیق می خواهد که شامل حال هرکسی نمی شود.

حجت الاسلام صادق زاده که درشام اربعین حسینی سخن می گفت با بیان این مطلب که شهرداری تهران با اعزام نیروهای مخلص و با انگیزه به شهرهای مقدس نجف و کربلا و همچنین حضور فعال در نقطه صفر مرزی سه گذرگاه کشور و مسیر عتبه، خدمت رسانی به زوار را با جدیت انجام می داد؛ اظهار داشت : البته نباید از تلاش وافر و فداکاری ملت و مردم عراق از استان های مختلف در برپائی موکب های مردمی و گسیل کلیه امکانات مادی و معنوی خود نیز غافل شد چراکه با این حجم و فشردگی جمعیت ، نه دولت عراق و نه هیچ نهاد عمومی و دولتی نمی توانست کاری از پیش ببرد .

وی خطاب به خدام الحسین(ع)شهرداری تهران گفت : قدر خودتان و لحظه لحظه این سفر را بدانید چرا که افتخار خادم الحسینی(ع) و جاروزنی زیر پای زوار امام حسین(ع) به هر کسی داده نمی شود .

رئیس مرکز فعالیتهای دینی با تأکید بر کسب معرفت جهت خدمت رسانی در سرزمین مقدس کربلا در ایام خاص اربعین حسینی به زوار حضرت سیدالشهداء گفت : خادمین عزیز تلاش نمایند تا حداکثر استفاده را از حضور روحانیون در کمپ ببرند و ضمن کسب معرفت وتقویت ایمان ،اطلاعات دینی و شرعی خود را نیز افزایش دهند و در هر چادر با تشکیل حلقه های معرفت و غرفه های مشاوره و پاسخگوئی به سوالات شرعی ،بحث و مذاکره علمی و پرسش و پاسخ های مذهبی ،موجب ارتقای باورهای دینی و آموزه های مذهبی و احکام شرعی خود باشند.
print