رفع مشکلات اجتماعی مستلزم ارتقای آگاهی و بینش اجتماعی است
تعداد مشاهده:27
ایجاد شده توسط : mehravar-m در 06/11/2018 09:00:58 ق.ظ

مدیرکل آموزش های شهروندی شهرداری تهران گفت: اگرآگاهی و بینش اجتماعی افراد جامعه ارتقاء یابد و قدرت تمیز محتوای خوب و بد را داشته باشند، بسیاری از مشکلات اجتماعی ما مرتفع خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، مرتضی توکلی  طی سخنانی به مناسبت یوم الله 13 آبان در جمع دانش آموزان مدرسه شهید فهمیده ، کسب مهارت های مختلف در زندگی را باعث راحت تر شدن زندگی جمعی دانست و افزود: انسان ها از زمانی که به اهمیت آموختن و کسب مهارت های مختلف پی بردند، کیفیت زندگی متحول شده و  شاهد رشد رفاه و آسایش  در جوامع هستیم.

مدیرکل آموزش های شهروندی شهرداری تهران با تاکید بر تاثیر تولید پیام و محتواهای فرهنگی بر تغییر رفتارها، تصریح کرد: امروزه افراد جامعه از سوی وسایل ارتباط جمعی و محصولات فرهنگی از قبیل رسانه، فیلم های سینمایی و تلویزیونی، رادیوها، ماهواره ها و.. در حال تغییر تدریجی رفتارها و کاشت و جایگزینی باورهای مورد نظرخود در اذهان مخاطبان هستند.

وی همچنین با اشاره به اختصاص بودجه هایی معادل بودجه های نظامی و دفاعی از سوی ابر قدرت ها برای تولید محتوی و جنگ نرم علیه دولت- ملت های رقیب، اذعان داشت: تولید محتوا و پیام، سلاح جنگ های بدون گلوله و خمپاره  است  که در ادبیات سیاسی  از آن به عنوان جنگ نرم یاد می کنند.

توکلی، ایجاد بینش و آموختن سواد رسانه ای در بین اقشار مختلف را دارای اهمیت برشمرد و گفت:  اگر افراد جامعه به سطحی از آگاهی و بینش اجتماعی برسند که بتوانند محتوای خوب وبد را از هم تشخیص بدهند، بسیاری از مشکلات اجتماعی ما در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی مرتفع خواهد شد.

وی درجمع دانش آموزان مدرسه شهید فهمیده منطقه 7 با اشاره به علت نامگذاری و گرامیداشت روز دانش آموز در ایران ، یادآور شد:در این روز، واقعه کشتار جمعی دانش آموزان تهرانی معترض به حکومت پهلوی اتفاق افتاده بود.

مدیرکل آموزش های شهروندی شهرداری تهران اضافه کرد: بی گمان، دانش آموزان آگاه و رشید ما در مبارزه با استکبار، همواره نقشی فعّال و فراموش ناشدنی ایفا کرده اند.

وی تصریح کرد: دانش آموزان تهرانی از آیینه احساس و شعور مردم انقلابی و مسلمان ایران غبار برگرفته و هویت مسلمانی،خوداتکایی و مبارزه با استکبار را به همگان آموختند. این نوجوانان دانش دوست بودند که با شعارهای کوبنده و مشت های گره خورده، پایه های حکومت مزدور پهلوی را سست کردند و لرزه بر اندام زمام داران کاخ های کفر انداختند.

به گفته وی، یوم اللّه سیزده آبان، یادآور حماسه ها، ایثارها و فداکاری های دانش آموزان عزیزمان است. این روز باشکوه بدین سبب در تقویم ما برجسته شد تا خاطره فرزندان دلیر انقلاب برای همیشه جاودان بماند.

توکلی در خاتمه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانش آموز، ادامه داد: این رویداد، درسی فراموش ناشدنی برای تمام دانش آموزان و ملت های آزاده در سراسر گیتی است تا با ابرقدرت های چپاول گر به مبارزه بی امان بپردازند و عزّت را بر زندگی ذلت بار ترجیح دهند.
 

print