برپایی سوگواره های 28 صفر در منطقه 15

سرپرست معاونت اجتماعی فرهنگی منطقه 15 شهرداری تهران از برگزاری ویژه برنامه های اداره فرهنگی این معاونت همزمان با فرارسیدن روز 28 صفر خبر داد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، اکبر مختاری ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام رحلت و شهادت جانسوز پیامبر عظیم الشان اسلام ، امام حسن مجتبی و امام رضا علیهم السلام با بیان این مطلب از برگزاری ویژه برنامه های اداره فرهنگی این معاونت همسو با گرامیداشت این ایام برای دوستداران خاندان ولایت درسطح محلات و مساجد منطقه 15 خبر داد .

وی با بیان برنامه های این ایام در سطح مساجد و سرای محلات نواحی این منطقه با برنامه های متنوعی چون سخنرانی مذهبی، مسابقات فرهنگی، نمایشگاه و برنامه های مناسبتی این ایام خبر داد.

مختاری در ادامه افزود : برگزاری مراسم سوگواری رحلت حضرت رسول اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) با عنوان “زمزمه ملائک” و برگزاری مراسم سوگواری و سخنرانی مذهبی در خصوص زندگینامه امام رضا (ع) با عنوان “در سوگ ضامن آهو” در مساجد منتخب سطح نواحی هفت گانه و سرای محلات این منطقه را از جمله سایر برنامه های این ایام عنوان نموده که در طول این ایام پذیرای عاشقان خاندان عصمت و طهارت در سطح منطقه 15 خواهد بود .

وی برپایی نمایشگاه آثار هنری و محصولات فرهنگی و مذهبی و همچنین مسابقات کتابخوانی با موضوع سیره زندگی این معصومین را با محوریت روز 28 صفر در سطح نواحی 7 گانه و سرای محلات این منطقه را از جمله دیگر برنامه های تدارک دیده شده دراین ایام عنوان نمود.

سرپرست معاونت امور اجتماعی فرهنگی منطقه 15 شهرداری تهران خاطرنشان کرد: با هدف هویت بخشی سیمای بصری بنرهای تبلیغاتی با حال و هوای 28 صفر تهیه و در معابر و ساختمان های منطقه نصب خواهد شد.

print