برپایی مراسم عزاداری پایان ماه صفر در مراکز مذهبی شمال تهران
تعداد مشاهده:42
ایجاد شده توسط : mehravar-m در 06/11/2018 09:36:51 ق.ظ

مراسم عزاداری به مناسبت روزهای پایانی ماه صفر در مرقد مطهر امامزادگان(ع)، مساجد، حسینیه ها ومراکز مذهبی شمال تهران اجرا می شود.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، ‌‌ مجتبی توسلی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: مراسم عزاداری روزهای پایانی ماه صفر و رحلت  جانسوز پيامبرگرامي اسلام حضرت محمد (ص) و شهادت سبط اكبرش حضرت امام حسن مجتبي (ع) و آفتاب هشتم امامت حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) در مرقد مطهر صالح ابن موسی الکاظم (ع)، امامزاده علی اکبر چیذر(ع) و مساجد محوری شمال تهران با حضور عزاداران و سوگواران ائمه اطهار (ع) برگزار می شود.

وی گفت: خدمات رسانی به عزاداران و سوگواران به معنای احترام به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص) و ائمه اطهار(ع) است و توسعه فرهنگ شیعه و احیای ارزش های متعال انسانی را به همراه دارد بر همین اساس خدمات فرهنگی، اجتماعی و همراهی با عزاداران در محلات 27 گانه شمال تهران اجرا می شود.

توسلی تصریح کرد: در ایام پایانی ماه صفر ویژه برنامه های رحلت نبی اکرم (ص) و امام حسن مجتبی (ع) از جمله همکاری در برگزاری مراسم سوگواری در  مساجد منتخب و محوری سطح منطقه ، همکاری در برگزاری مراسم زیارت حضرت رسول اکرم (ص) در روز 28 صفر در مساجد سطح منطقه و ویژه برنامه های شهادت امام رضا (ع) شامل برگزاری مراسم سوگواری و سخنرانی در مساجد منتخب و محوری  سطح منطقه برگزار خواهد شد.

معاون امور شهری و فضای سبز شهرداری منطقه یک نیز با اشاره به حضور سوگواران در مساجد و اماکن متبرکه سطح منطقه به ارائه خدمات بهینه در حوزه های بهداشتی و نظافتی به عزاداران اشاره کرد و افزود: معابر منتهی به امامزاده ها(ع)، تکایا ، حسینیه ها، مساجد و... شست و شو و پاکسازی شده است.

print