نشست مشترک سازمان خدمات اجتماعی و اداره کل کار استان تهران برگزار شد

اداره آسیب های اجتماعی منطقه 20  در راستای "اجرای طرح حرکت ( کسب و کارهای کوچک و مشاغل خانگی )"با حضور مدیران اداره کار استان تهران، مدیران سازمان خدمات اجتماعی و افراد داوطلب سطح محلات  میزبان اداره کل استان تهران شدبه گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، حجت الاسلام والمسلمین معبودی در این خصوص اظهار داشت:  از آنجا که رسالت این اداره؛ تامین نیاز شهروندان متقاضی کار و درآمد پایدار با محوریت مدیریت شهری و ایجاد محیط مناسب است بنابراین از سوی اداره کل کار استان تهران  تکلیف شد چرخ های کسب و کارهای خرد و مشاغل خانگی به حرکت در آید.

به گفته معبودی،  برنامه های صورت پذیرفته در حوزه توسعه کسب و کارهای کوچک و خانگی،با هدف ایجاد بستری مناسب برای متقاضیان جویای کار میتواند به اجرای راه کارهای خلاقانه منجر شود.

وی خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح می‌توان به تخصیص بهینۀ منابع، مبتنی بر نیاز و مبتنی بر شواهد عمل‌ نمودن برنامه‌ها، استفاده از داشته‌های موجود و گسیل منابع محلی به ارتقای سلامت روانی مردم کمک نمود. به همین منظور اداره آسیب های اجتماعی درصدد معرفی سایت و نحوه ثبت نام - مشاغل مورد نظر و تسهیلات می باشد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 20 شهرداری تهران اذعان داشت: در نتیجۀ این اقدامات انتظار می‌رود شاهد فروش تولیدات داخلی خلاقیت و افزایش صاحبان کسب و کار خانگی و حضور هرچه بیشتر کارآفرینان در سطح منطقه بوده و با ایجاد شبکه مشاغل خانگی در سطح محلات بدون فرآیند اداری و زمان بر به اهداف دست یابیم.

 

 

 

 

 

print