برگزاری نمایشگاه صنایع دستی و بیش از 30 ویژه برنامه روز جهانی معلولان در منطقه 19
تعداد مشاهده:29
ایجاد شده توسط : mehravar-m در 04/12/2018 11:41:24 ق.ظ

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 19گفت: ویژه برنامه های مختلف فرهنگی و آموزشی به مناسبت روز جهانی معلولان از 12 آذر در محلات  چهارده گانه منطقه برگزار می شودبه گزارش روابط عمومی  معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، حمید بهرامی معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه  19 با اشاره به ویژه برنامه های مختلف فرهنگی و آموزشی به مناسبت روز جهانی معلولان اظهار داشت: بیش از 30 عنوان برنامه برای روز جهانی معلولان به مدت یک هفته در سراهای محلات، خانه های سلامت ومدارس استثنایی منطقه اجرا می شود.

وی با اشاره به اهمیت بازدید از منازل معلولان در راستای رسیدگی به مشکلات آنها افزود: این بازدید ها از جمله برنامه های این هفته است که با حضور مدير اداره سلامت و دبير منطقه اي كانون از خانواده هاي مورد نظر پس از شناسایی نيازهاي احصا شده اجرا می شود.

همچنین نشست دبيران كانون معلولان محلات با مدیران شهری منطقه و تقدير از دبيران فعال نیز برگزار می شود.

بهرامی با تأکید بر شکوفایی استعداد های معلولین در رونق کسب و کار برای آنها خاطر نشان کرد: به همین منظور 

نمايشگاه صنايع دستي از دستاوردهاي افراد داراي معلوليت با محوريت كانون هاي محلات درسراي محله خاني آباد نو جنوبي روز دوشنبه 12 آذر به همراه جشنواره غذایی، جشن ویژه معلولين با اجراي گروه موسيقي برپا خواهد شد.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 19بیان کرد: برای آشنایی با قابليت و توانمندي سایر معلولین، فیلم مستند با هدف ایجاد انگيزه و نيروي محركي در راستای ترغيب به انجام فعاليت و شكوفايي استعدادهاي کانون معلولین در خانه های سلامت دولتخواه شمالي، دولتخواه جنوبي، برادران شكري و نعمت آباد پخش خواهد شد.

بهرامی برگزاری همايش پياده روي و دورهمي معلولين در بوستان باران محله دولتخواه جنوبي، ويزيت پزشكي، برگزاري مسابقه،كلاس آموزشي با محوريت افزايش اعتماد به نفس را از دیگر برنامه های اجرایی به مناسبت روز جهانی معلولان اعلام کرد.

ضمن اینکه اجراي تئاتر معلولان در مدرسه استثنايي طلوع در قالب برنامه گفتگو در شهر ویژه چهارشنبه های معلولان از ديگر برنامه های تدارک دیده شده در این هفته است.

به گفته این مسئول به منظور تداوم ارائه خدمات ویژه به معلولان کانون های معلولین سراهای محلات روزانه ازشهروندان متقاضی ثبت نام می کنند و تاکنون نیز موفق به عضو گیری از 300 معلول منطقه شده اند. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

print