سیاستگذاری برای اجرای برنامه های ماه مبارک رمضان با رنگ و صبغه قرآنی در پایتخت

برنامه ریزی و سیاستگذاری برای اجرای برنامه های ماه مبارک رمضان با رنگ و صبغه مذهبی و قرآنی در پایتخت طی نشستی به ریاست محمدرضا جوادی یگانه معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران صورت گرفت.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، نخستین نشست هماهنگی ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان 98 و با حضور حجت الاسلام صادق زاده رییس مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران، ضرغامی رییس سازمان زیباسازی، حجازی مدیرعامل اراضی عباس آباد، فاطمیان پور معاون سازمان فرهنگی هنری،پورناصرانی معاون سازمان بهشت زهرا(س)، مدیران کل ستادی و مدیران عامل سازمانها و شرکت های حوزه معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران برگزار شد.

مدیران فرهنگی حاضر در این نشست در خصوص نحوه برگزاری برنامه های ماه مبارک رمضان با توجه به ویژگی های خاص امسال به بحث و تبادل نظر پرداختند.

محمدرضا جوادی یگانه معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در این نشست بر لزوم همکاری و هم افزایی تمامی بخش های درون شهرداری برای ماه مبارک رمضان تاکید کرد و افزود: انتظار می رود پایتخت در آستانه ماه مبارک رمضان رنگ و صبغه مذهبی پیدا کند و باید تلاش کنیم با اکران محتوای قرآنی، روح معنوی به شهر ببخشیم.

وی، مسجد محوری را از جمله رویکردهای برنامه های شهرداری تهران در ماه مبارک رمضان عنوان کرد و افزود: برنامه ریزی ها باید به گونه ای انجام شود که تداخلی با اقامه نماز و برنامه های مذهبی مساجد نداشته باشد. ما باید در کنار مساجد نقش فرهنگی خود را به درستی ایفا کنیم.

ایجاد فضای ابتهاج و نشاط اجتماعی، تداوم حیات اجتماعی مردم در شهر همزمان با ماه مبارک رمضان، رونق فضای همدلی در بین مردم برای کمک به سیل زدگان، پخش اذان در شهر، حمایت از مساجد برای برپایی شبهای قدر، آماده سازی زیرساخت های شهر برای روز قدس، سالگرد ارتحال امام (ره) و نماز عید سعید فطر از دیگر نکات مورد تاکید معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران بود.

مدیران حاضر در این نشست نیز پیشنهاداتی را در زمینه هماهنگی فعالیت های قرآنی با سایر دستگاه های متولی فرهنگی شهر، ترویج فضای نشاط مذهبی در شهر، احیای ظرفیت های محله ای و دراختیار نهادن ظرفیت ها و بسترسازی برای مشارکت مردم در امور دینی و مذهبی، را مطرح و آمادگی خود را برای برگزاری هرچه باشکوه تر ماه مبارک رمضان امسال اعلام کردند.

همچنین بنا شد سیاستگذاری های واحد در زمینه استمرار برنامه های موفق شهرداری تهران بنا به نیاز مردم با ملاحظه شئونات ماه مبارک رمضان، زیست شبانه، حمایت از مساجد، هیئات و روضه های خانگی، جام ورزشی رمضان و  ... صورت گیرد.
 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

 

print