هم اندیشی سلامت زنان در محیط کار برگزار شد

نشست هم اندیشی سلامت زنان در محیط کار با مشارکت اداره کل امور بانوان شهرداری تهران و اداره کل سلامت با حضور مدیران زن شاغل در شهردرای برگزارشد.به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، به مناسبت هفته سلامت، «هم اندیشی سلامت زنان در محیط کار» با اولویت تعادل کار و زندگی در سه محور سلامت فردی، روانی و اجتماعی با حضور اساتید دانشگاه و جمعی از مدیران زن شاغل در شهرداری تهران برگزار شد.

در این نشست زهرا بهروزآذر، سرپرست اداره کل امور بانوان شهرداری تهران، ضمن تشریح برنامه‌های حوزه بانوان شهرداری تهران در بحث توانمندسازی زنان شاغل در شهرداری تهران، بر بحث آگاهی بخشی و توانمندسازی زنان به عنوان سفیران سلامت زنان شهر تأکید کردند.

وی با بیان اینکه سلامت اجتماعی و روانی در کنار سلامت جسمی قابل اهمیت است؛ گفت: با توجه به سیاست‌های مدیریت شهری در توسعه 30 درصدی حضور زنان در پست‌های مدیریتی، توانمندسازی زنان در ایجاد تعادل بین مسئولیت‌های زندگی خانوادگی و شغلی بسیار ضروری است.

در این هم‌اندیشی زینب نصیری مدیرکل سلامت شهرداری تهران نیز توجه به سلامت زنان را نیازمند برنامه جدی دانست و از مشارکت میان اداره کل بانوان و اداره کل سلامت در برنامه‌ریزی برای تقویت توانمندی‌های زنان در بحث خود مراقبتی  و ارتقای سلامت زنان شاغل استقبال نمود.

براساس این گزارش، در پنل علمی که با حضور دکتر روشنک خدابخش مدیر مرکز مشاوره جهاد دانشگاهی دانشگاه الزهرا، مریم قاضی نژاد عضو هیئت علمی دانشگاه و صفیه شهریاری افشار،عضو هیئت علمی و جراح و متخصص زنان برگزار شد؛ بر مشارکت نهادهای علمی و سازمان‌های مردم نهاد برای توسعه اقدامات جامع شهری برای سلامت زنان و پیشگیری از بیماری‌های شایع زنان تأکید شد.

 

 print
rating
نظرات

بازگشت print