میزبانی از شهروندان در پیاده راه فرهنگی و هنری بوستان نیاوران

پیاده راه فرهنگی و هنری در ماه مبارک رمضان ،در راستای احیای حیات شبانه شهر و ارتقاء نشاط اجتماعی در بوستان نیاوران برپا شد .
به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، مجتبی توسلی معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه یک شهرداری تهران با اعلام خبر فوق اظهار داشت: اداره فرهنگی شهرداری منطقه یک طبق برنامه هرساله در ماه مبارک رمضان، اقدام به اجرای برنامه های متنوع فرهنگی در پیاده راه فرهنگی بوستان نیاوران از 22 تا 30 اردیبهشت ماه نموده است.

وی گفت: این برنامه ها با برپایی برنامه های متنوع فرهنگی، هنری، سلامت، ورزش و سرگرمی بعد از اذان مغرب تا ساعت 24 میزبان شهروندان و خانواده هاست.

توسلی خاطرنشان کرد: سکوی های هنر، رونق و تولید، سلامت، کودک و نوجوان،  ورزش ،  تغذیه سالم از جمله غرفه های این پیاده راه است که شهروندان می توانند در هریک از آنها خدمات متنوع فرهنگی ، سلامت و... را دریافت کنند.

وی افزود: اداره سلامت برنامه های اجرایی پاسداشت ماه مبارک رمضان را با بهره مندی از ظرفیت و توانمندی تشکل های مردم نهاد و کانون های اجتماعی سلامت محور و شرکای اجتماعی به مرحله اجرا در می آورد.

به گفته معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه یک شهرداری تهران؛ این برنامه های اجرایی شامل بازدید از وضعیت بهداشت، سیستم تهویه و سیستم برق و اطفای حریق آبدارخانه های مساجد با مشارکت کانون خادمین سلامت مساجد، هماهنگی جهت استقرار ایستگاه سیار اهدای خون با مشارکت کانون اهدای خون، راه اندازی کمپین تغییر الگو و کاهش مصرف کیسه ها، ظروف پلاستیکی و جایگزینی کردن مواد قابل بازیافت غیر پلاستیکی و نیز برگزاری کارگاههای آموزشی با موضوع تغذیه سالم توسط خانه های سلامت در محلات، مساجد و مدارس خواهد بود. 

وی یادآور شد: در برنامه ای تحت عنوان "سکوی سلامت" با حضور شرکای اجتماعی در "پیاده راه شهر رمضان" واقع در بوستان نیاوران ،تا ۲۹ اردیبهشت ماه،خدماتی نظیر مشاوره تغذیه سالم و مشاوره طب سنتی به شهروندان ارایه خواهد شد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه یک شهرداری تهران در خصوص برنامه های اجرائی مرکز خدمات اجتماعی در ماه مبارک رمضان اظهار داشت: با توجه به فرارسیدن ایام ماه مبارک رمضان و طبق سنت هرساله جهت کمک به نیازمندان ، مرکز خدمات اجتماعی شهرداری منطقه یک برنامه های متنوعی را تدارک دیده که با همکاری محلات 27 گانه و نواحی دهگانه به مرحله اجرا در می آید.

توسلی افزود: از اهم این اقدامات می توان به مواردی چون توزیع سبد کالا بین نیازمندان منطقه با همکاری مجمع خیرین و خیریه های فعال، برگزاری مراسم سی شب سی افطاری ساده در مساجد، برگزاری مراسم اکرام ایتام به مناسبت میلاد با سعادت امام حسن مجتبی (ع) با دعوت از ایتام محلات منطقه و با همکاری خیرین منطقه، توزیع2000 پرس افطاری و غذای گرم بین نیازمندان محلات محروم شهر تهران با همکاری خیرین منطقه و سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در قالب طرح یه لقمه مهربانی، بازدید معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه از منزل کارگران از کار افتاده، برپائی نمایشگاه دست آفرین جهت ارائه محصولات و تولیدات کسب و کارهای محلی و مشاغل،خانگی و برگزاری نشست های فرهنگی با موضوع انتقال تجربیات و مشاوره جهت راه اندازی کسب و کار در سطح محلات اشاره کرد.

print