جشن بزرگ شهر رمضان ویژه دختران روزه اولی دارالشهدای تهران

جشن بزرگ شهر رمضان ویژه دختران روزه اولی دارالشهدای تهران با حضور پرشور سحرخیزان کوچک این منطقه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، بابک حقیقی راد معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه هفده با اعلام این خبر گفت: در میان روزه داران، فرشتگان کوچکی هستند که نام آنها به روزه اولی ها شهرت یافته است، دخترهای کوچکی که به اصطلاح به سن تکلیف رسیده اند و در این ماه مبارک برای نخستین بار روزه داری را تجربه می کنند. از این رو جشنی با هدف تقویت نشاط معنوی و تکریم و تشویق دختران روزه اولی در منطقه 17 و با دعوت از دختران روزه اولی این منطقه برگزار شد. 

وی افزود: جشن شهر رمضان ویژه دختران روزه اولی روز چهارشنبه هجدهم اردیبهشت ماه و مصادف با دومین روز از ماه مبارک رمضان در تالار گل یاس واقع در منطقه 17 برگزار شد و طی آن تلاش شد ضمن تقویت نشاط معنوی و تکریم و تشویق دختران روزه اولی نسبت به ارتقاء آگاهی آنان در خصوص تغذیه سالم در ماه رمضان اقدام شود.

حقیقی راد در تشریح جزئیات برنامه برگزار شده گفت: از جمله برنامه های جانبی این جشن که با شرکت ۷۰ نفر از دختران روزه اولی به همراه اعضای خانواده شکل گرفت، می توان به مسابقات فرهنگی، نمایش های گروهی و خانوادگی، عکس یادگاری با اعضای خانواده، قصه گویی به همراه نقاشی و... همراه با اهدای جوایز به برگزیدگان مسابقات اشاره نمود.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 17 شهرداری تهران خاطرنشان کرد: در این مراسم با اهدای بسته فرهنگی شامل لوح فشرده با محتوای فضایل اخلاقی حضرت علی (ع)، بروشور و ساعت مچی به همراه یک شاخه گل از تمامی دختران روزه اولی حاضر در این جشن تقدیر شد.
 


 


 

print