شهر رمضان منطقه 10 در هفت چنار؛ میزبان شهروندان و روزه داران

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 10 شهرداری تهران از برگزاری ویژه برنامه "شهر رمضان" در راستای توسعه بستر مناسب برای بهره برداری شهروندان از ماه مبارک رمضان، در ابعاد مختلف اجتماعی، فرهنگی و ورزشی در هفت چنار تهران خبر داد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران، سعید شرف دوست ضمن اعلام این خبر با اشاره به برگزاری این جشنواره با هدف توسعه و ترویج سبک زندگی و معارف دینی افزود: با برپایی بخش های مختلف از قبیل فرهنگی، هنری، ورزشی ،تفریحی، آموزشی، سلامت و کارآفرینی با مضامین آموزش های شهروندی و تبیین فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی سعی داریم اوقات فراغت خوشی را در ماه مبارک رمضان برای شهروندان منطقه رقم بزنیم.

وی افزود: این پیاده راه تحت عنوان بخشهای مختلف سکوی مهارت، سکوی هنر، سکوی آموزش شهروندی، سکوی ورزش و سکوی سلامت به فعالیت می پرازد.

شرف دوست یادآور شد: سکوی هنر در راستای حفظ ارزش هنرهای آئینی و ترویج فرهنگ کتاب خوانی فعالیت هایی از قبیل اجرای نمایش های آئینی، سیاه بازی،کافه کتاب با حضور هنرمندان پرداخته و همچنین سکوی کودک و نوجوان با برنامه های ویژه ای برای کودکان تحت عنوان میز شن ساخت بازی و نرم افزار، نگارخانه انتظار و اوریگامی به فعالیت می پردازد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 10 شهرداری تهران یادآور شد: سکوی ورزش با هدف ایجاد نشاط و سلامتی در شهروندان در قالب بازی های بومی محلی، صخره نوردی، تیراندازی با کمان، دارت فوتبالی، ایر هاکی و انواع بازی های ورزشی با محوریت کودکان، نوجوانان آماده خدمت رسانی به شهروندان روزه دار می باشد.

وی ادامه داد: سکوی مهارت نیز با هدف حمایت از کارآفرینی واستارت آپ ها و بانوان سرپرست خانوار با غرفه های قالیبافی ،قلم زنی، مجسمه سازی و چرم دوزی به فعالیت در پیاده راه پرداخته و همچنین با توجه به اهمیت سلامت شهروندان در ماه مبارک رمضان گذر سلامت به پایش سلامت شهروندان در پیاده راه می پردازد.

 به گفته شرف دوست، شهروندان می توانند در کنار فضای دلنشین زیبا همراه با تونل نور و المان های نوری از پیاده راه شهر رمضان در بوستان اعتماد به نشانی میدان بریانک خیابان شهید دعوتی از  19اردیبهشت  به مدت 14 شب ساعت 20:30 الی  23 از خدمات این پیاده راه در هفت چنار تهران بهره مند شوند.

print