شهروندان تهرانی خدمات مشاوره و آموزش «طب ایرانی سنتی» دریافت می کنند

مدیرکل سلامت شهرداری تهران از ارائه خدمات آموزشی و مشاوره ای «طب ایرانی سنتی » طی ماه مبارک رمضان ویژه شهروندان تهرانی خبر داد.به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، زینب نصیری درخصوص طب سنتی و ماه مبارک رمضان اظهار داشت: روزه تمرینی است برای کم خوری و تغذیه صحیح و یکی از فوائد مهم روزه‌داری پاکسازی بدن از مواد مضری است که موجب بیماری می‌شود؛ اما متأسفانه در عمل برای برخی از ما اتفاق‌های دیگری می‌افتد بطوری که در ماه مبارک، بیشتر می‌خوریم، بیشتر می‌نوشیم، بیشتر می‌خوابیم و اصول تغذیه را رعایت نمی‌کنیم، در نتیجه بعضا در پایان این ماه بیمارتر می‌شویم.

وی افزود: اداره کل سلامت شهرداری تهران به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان با مشارکت دفتر طب ایرانی سنتی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور در حال ارائه خدمات طب سنتی در سطح مشاوره و آموزش است.

مدیرکل سلامت شهرداری تهران از برپایی ایستگاه های خدمات مشاوره طب ایرانی سنتی خبر داد و گفت: این ایستگاه ها در قالب جشنواره رمضان در محل پیاده راه ها، بوستان ها و اماکن پر تردد خدمات مشاوره ای به شهروندان ارائه می دهد.

وی با اشاره به خدمات آموزشی در این خصوص اعلام کرد: کارگاه های آموزش طب ایرانی سنتی نیز در محل سرای محلات و زیرساخت های هشت منطقه تهران شامل 1 ، 2 ، 4 ، 5 ، 6 ، 14 ، 20 و 22 با حضور 80 پزشک و استاد مجرب حوزه طب ایرانی سنتی وزارت بهداشت در حال برگزاری است.

به گفته نصیری، این خدمات در راستای توجه به  اهمیت اصلاح سبک زندگی در جامعه به عنوان مهم‌ترین عامل حفظ تندرستی و پیشگیری از بروز بیماری‌های غیرواگیر و نهادینه کردن طب سنتی ایرانی به صورت قانونمند ارائه می شود.

 

print