تشکیل کمیته امور مساجد منطقه 5 با رویکرد مسجد محوری و حمایت از سرانه های مذهبی

اولین کمیته امور مساجد منطقه 5  با رویکرد مسجد محوری وحمایت از سرانه های مذهبی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، سید حسین دلبری معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 5 شهرداری تهران با اعلام خبر فوق افزود: اولین کمیته امور مساجد منطقه 5 با حضورامام جماعت وهیات امنای مساجد حمزه سید الشهدا (ع)، صاحب الزمان (عج) وچهارده معصوم (ع) ومعاونین ومدیران مرتبط در منطقه 5 برگزار شد.

وی گفت:هر چند فعالیت های فرهنگی در کشور منحصر به یک سازمان یا دستگاه نیست، مساجد مهمترین کانون پایگاه فرهنگ سازی و هدایت حرکت های اجتماعی و مذهبی به شمار می آیند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 5 شهرداری تهران همچنین با بیان اینکه محوریت مسجد از ابتدای تمدن اسلامی وجود داشته و این مکان به عنوان نقطه ثقل هر شهر بوده، افزود: مسجد محوری نشأت‌گرفته از فرهنگ قرآنی است که در طول تاریخ اسلامی شاهد آن بوده‌ایم.

 وی با اشاره به تداوم برنامه های شهرداری در حمایت از سرانه های مذهبی و رویکرد مسجد محوری گفت: مدیریت منطقه بر حمایت وتامین سرانه های مذهبی محلات اهتمام جدی دارد و در همین راستا نشست کمیته امور مساجد به صورت مستمر برگزار وبرنامه ریزی های لازم دراین خصوص صورت می گیرد.

دلبری خاطر نشان کرد: باید تلاش وکار برای مسجد از روز اول با نقشه و برنامه حرکت بوده و تجربه های گذشته را هم برای موفقیت به کار گرفته شود.

print