برپایی «گذر هنر و فرهنگ» در مسیر راهپیمایی روز جهانی قدس

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران، ویژه برنامه های اجتماعی و فرهنگی مدیریت شهری پایتخت همزمان با برگزاری راهپیمایی روز قدس را تشریح کرد.به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، ابوالفضل رفیع با بیان اینکه روز قدس، روز بیداری مسلمانان و اتحاد آن ها در مقابل دشمنان است و تنها به قدس و فلسطین اختصاص ندارد، گفت: روز قدس برای جامعه، تمرینی است در راستای همدلی افراد، توجه به احقاق حق، اتحاد جامعه در مقابل ظلم و جور و مصداق بارزی است برای تحقق ارزش‌های والای انسانی.

وی افزود: امسال نیز در چهلمین سال حیات پربرکت نظام جمهوری اسلامی، همچون سال‌های گذشته مردم همگام با سایر مسلمانان و آزادی خواهان جهان، در روز قدس آزادی فلسطین را فریاد خواهند زد تا از این طریق مردم مظلوم این سرزمین را یاری رسانند و انسجام و اتحاد خود را در پایبندی به آرمان فلسطین به رخ جهانیان بکشند.

بر همین اساس مدیریت شهری نیز همراه و همگام با ملت شریف ایران در این روز مهم، در راستای اشاعه فرهنگ پایداری، مقاوت و استکبارستیزی، ترویج گفتمان عدالت محوری  و تقویت و انسجام روحیه وحدت و همدلی جامعه اسلامی، اقدام به برگزاری فعالیت های مختلف به ویژه در مسیر راهپیمایی شهر تهران نموده است.

 

 برپایی ایستگاه فرهنگی هوای قدس

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران در مورد ویژه برنامه‌های پاسداشت روز جهانی قدس، بیان کرد: چهار ویژه برنامه شامل نگار گذر، گذر هنر و فرهنگ ، ایستگاه فرهنگی با نام «در هوای قدس» و همصدا با قدس در آخرین جمعه‌ی ماه مبارک رمضان (10 خرداد ماه 1398) برگزار خواهد شد.

رفیع با اشاره ویژه برنامه نگار گذر و گذر فرهنگ گفت: این برنامه ها شامل برپایی نمایشگاه عکس از تاریخچه اشغال فلسطین و مقاومت و مظلومیت مردم فلسطین با حضور هنرمندان در مناطق 6 و 11 می شود. برپایی ایستگاه بزرگ نقاشی و خطاطی با موضوع آزادی قدس و مقاومت مردم فلسطین نیز در این دو منطقه برگزار خواهد شد.

ویژه برنامه های فرهنگی هنری ورزشی ویژه کودکان و نوجوانان در روز قدس

وی افزود: ایستگاه فرهنگی نیز شامل بخش کودک و نوجوان با تأکید بر فرهنگ مقاومت و پایداری، برپایی نمایشگاه عکس و کاریکاتور، حضور هنرمندان و چهره‌های شاخص، توزیع محصولات فرهنگی، برپایی نمایشگاه محصولات فرهنگی و کتاب، اجرای نمایش‌های محیطی و میدانی، فعالیت‌های ورزشی و برگزاری مسابقه، معرفی شهدای شاخص فلسطین به جوانان، برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری در قالب برپایی استیج در بخش‌های مختلف و متنوع از قبیل موسیقی حماسی، بخش کودک و نوجوان و تجلیل از خانواده‌های معظم ایثارگران است.

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران در پایان تاکید کرد : وظیفه اصلی مدیریت شهری پایتخت ایجاد بستر مناسب برای شرکت هرچه باشکوه تر شهروندان در مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس (تبلیغات شهری، محیطی و مجازی- تأمین وسائط حمل و نقل از مبدأ سرای محلات و ...) است.

print