کمپین بسیج ملی کنترل فشارخون در شهرری کلید خورد

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 20 شهرداری تهران از مشارکت در اجرای کمپین بسیج ملی کنترل فشار خون  در شهرری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، حجت الاسلام والمسلمین معبودی در راستای اجرای بسیج ملی کنترل فشارخون در کشور گفت: اداره سلامت منطقه20 با هدف شناسایی افراد مبتلا به فشارخون و کنترل و درمان بیماری همچنین ایجاد حساسیت موضوعی در آحاد جامعه و افزایش آگاهی و سواد سلامت جامعه در زمینه فشار خون بالا اقدام به مشارکت با شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری در اجرای کمپین فشار خون نموده است.

معبودی با اشاره به اهمیت این طرح تأکید کرد: هماهنگی لازم توسط اداره سلامت شهرداری منطقه20 با شبکه بهداشت شهرستان ری برای دراختیار قرار دادن ظرفیت خانه های سلامت، میادین میوه و تره بار، ایستگاه های مترو،  فروشگاه شهروند و سایر ظرفیت ها جهت استقرار تیم ثابت و سیار صورت گرفته است.

وی در بیان حقیقت خطر سلامت مردان و زنان سنین بالای 30 سال گفت: مرحله  مقدماتی، با هدف اطلاع رسانی و آگاه سازی همشهریان و پس از آن تا هفته دوم تیرماه در فاز اجرایی و تعیین فشارخون افراد، در سطح منطقه 20 به مدت 50 روز اجرا می شود.

وی در ادامه افزود: دستگاه های سیار طرح بسیج ملی کنترل فشارخون از 19 خرداد ماه در مترو جوانمرد قصاب، مترو شهرری، فروشگاه شهروند و میدان میوه و تره بار شهید غیبی و تمامی خانه های سلامت مستقر خواهد بود. در حال برگزاری است.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه20 شهرداری تهران یادآور شد: اطلاع رسانی گسترده در خصوص آگاه سازی شهروندان از طریق تلویزیون های شهری سطح منطقه و شبکه های اجتماعی محلات در حال انجام می باشد.

print