سیاست ما تسهیل‌گری روابط سمن ها و سازمان های مختلف مدیریت شهری است

نشست تخصصی هم اندیشی سمن ها در حوزه‌ی معلولین برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، نشست تخصصی هم اندیشی سمن ها در حوزه‌ی معلولین با حوزه‌ی مدیریت شهری با حضور مدیرعامل متروی تهران، نماینده‌ی ستاد مناسب‌سازی پایتخت، مدیران و کارشناسان سازمان رفاه خدمات و مشارکت‌های اجتماعی، سمن‌ها و معلولین برپا شد.

نوری معاون رفاه و مشارکت‌های اجتماعی سازمان رفاه خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران، با اشاره به اینکه این سازمان درگاه اصلی سازمان‌های مردم نهادی است که علاقه مند به همکاری با شهرداری هستند، گفت : سیاست ما تسهیل‌گری ایجاد روابط و همکاری مابین سازمان‌های مردم نهاد و سازمان های مختلف مدیریت شهری است.

 وی افزود: با توجه به جلسه پیشین که در ساختمان اصلی شهرداری تهران و با حضور تمامی سمن‌ها برپا شده بود، تصمیم بر این شد که نخستین جلسه به سمن های حوزه معلولین اختصاص یابد.

در این نشست، مسئولین سمن‌ها در خصوص امر مناسب سازی معابر، اماکن عمومی، ایستگاه‌ها و پیاده‌راه‌ها مانند پیاده‌راه‌های سی تیر گفت و گو شد.

نوبخت با تاکید بر اهمیت مناسب سازی معابر گفت : اقداماتی که مترو برای مناسب‌سازی تردد معلولان در سطح شهر زیرزمینی انجام داده است، توسط شركت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) از سال‌ها قبل آغاز شده و در تلاش هستند تا دسترسی معلولان به ایستگاه‌های مترو مناسبتر شود.

وی ادامه داد: شركت بهره‌برداری متروی تهران و حومه به دلیل اینکه معلولان نیز به عنوان بخشی از شهروندان و مسافران حق استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی را دارند در تلاش است تا خدمات مورد نیاز آنها را ارائه دهد و وظیفه خود می‌داند که با پیگیری و انجام اقدامات لازم تردد و عبور و مرور معلولان را در سطح ایستگاه‌های مترو تسهیل کند.

 

بررسی فعالیت های خانه خدمات اجتماعی سرای محله در مناطق 10 و 11

معاونین سازمان رفاه خدمات و مشارکت های اجتماعی از سرای محلات مناطق 10 و 11 تهران بزرگ بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، رمضان لطفی معاون توانمندسازی و کارآفرینی و نوری معاون رفاه و مشارکت های اجتماعی این سازمان به همراه مدیر مرکز خدمات اجتماعی مناطق 10 و 11 به منظور بررسی فعالیت های انجام شده از سرای محلات این مناطق بازدید کردند.

در این بازدید که از سرای محله هاشمی، جی، قلمستان و سلامت صورت پذیرفت، کلیه مباحث مربوط به کارآفرینی، توسعه کسب و کارهای محلی، طرح حرکت، بهره مندی از فروشگاه دست آفرین، ساماندهی کارگران فصلی و ساختمانی، مباحث مربوط به سمن ها، خیرین و نیز جلب مشارکت های اجتماعی مطرح شد.

در پایان مقرر شد، دوره های آموزشی به منظور ارتقای سطح دانش و آگاهی مدیران خانه های خدمات اجتماعی در طول سال برگزار شود.print