پیشنهاد راه اندازی 15 ایستگاه دوچرخه بی دود در سطح محدوده منطقه ده

شهردار منطقه 10 در همایش دوچرخه سواری خانوادگی که با حضور آحاد شهروندان و چهره های محبوب هنری و ورزشی برگزار شد؛ از پیشنهاد استقرار 15 ایستگاه دوچرخه بی دود به سازمان حمل و نقل و ترافیک در سطح منطقه خبر داد.به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، در این برنامه حسین بحیرائی ضمن اعلام حمایت از منویات شهردار تهران مبنی بر ارتقاء و افزایش سطح نشاط و شادابی شهروندان، بر حضور آحاد مردم الخصوص دانش آموزان در این همایش ها و استفاده هرچه بیشتر از حمل و نقل پاک "دوچرخه" در راستای ترویج حمل و نقل عمومی و ایجاد آرامش شهر تاکید کرد.

وی افزود: پیشنهاد راه اندازی 15 ایستگاه و تجهیز آن به 150 دستگاه دوچرخه بی دود را به سازمان حمل و نقل و ترافیک ارائه کرده ایم و در صورت تایید و اجرایی شدن آن،  امکان استفاده شهروندان از ایستگاه های مستقر در منطقه به صورت بهینه فراهم خواهد شد.

بحیرائی در ادامه افزود: به همت معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه برنامه های ویژه ای درخصوص رفع معضلات ترافیکی منطقه در نظر گرفته شده است که درآینده نه چندان دور قابل اجرا و بهره برداری است.

شهردار منطقه 10 با امید به روزی که خیابان ها و مکان های عمومی شهر مملو از شهروندان دوچرخه سوار شود از شهروندان خواست تا برای حفظ محیط زیست و آرامش شهر در سفرهای درون شهری از دوچرخه استفاده کنند.

گفتنی است؛ در این مراسم که با مشارکت معاونت حمل و نقل و ترافیک و معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه برگزار شد شرکت کنندگان مسیر تقاطع خیابان آذربایجان خیابان آزادی تا پارک آموزش ترافیک را با همراهی مدیران منطقه رکاب زدند و در خاتمه به قید قرعه به نفرات شرکت کننده جوایزی اهدا شد.
 

print