ویژه برنامه های دهه کرامت و جشنواره خیابان ورزش در منطقه 8

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 8 شهرداری تهران از برگزاری جشنواره خیابان ورزش در این منطقه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، جعفر امیرآبادی زاده با اشاره به شعار تهران شهری برای همه گفت: جشنواره خیابان ورزش در راستای ارتقای نشاط اجتماعی شهروندان، توسعه ورزش همگانی، بومی و محلی و غنی سازی اوقات فراغت خانواده برگزار شد.

وی افزود: جشنواره خیابان ورزش در رشته های فوتبال گل کوچک، دارت، پینگ پنگ فوتبال روی میز، ایروبیک، شطرنج، والیبال، بدمینتون، بازیهای بنری و بومی محلی، همراه با زنگ و نوای مرشد از ساعت 9صبح الی 11 برگزار شد.

گفتنی است؛ این برنامه با حضور معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 8، نماینده اداره تفریحات سازمان ورزش شهرداری تهران و رئیس اداره ورزش منطقه و ... در روز جمعه 14 تیرماه در خیابان جانبازان شرقی با استقبال خوب شهروندان به اجرا درآمد.

 

ویژه برنامه های دهه کرامت  و روز ملی دختر در منطقه 8

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 8 شهرداری تهران از اجرای ویژه برنامه های روز ملی دختران و دهه کرامت در منطقه 8  خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، جعفر امیرآبادی زاده گفت: به منظور ایجاد همدلی و نشاط در بین دختران، تکریم و تقدیر از دختران فرهیخته، موفق و هنرمند در سطح محلات، کشف استعدادها، معرفی توانمندی ها و ظرفیت های دختران، تقویت خود باوری و اعتماد به نفس در بین دختران برنامه هایی تعریف ، برنامه ریزی و اجرا خواهد شد.

امیرآبادی زاده افزود: برپایی جشن به همراه برنامه های آئینی ، برافراشتن پرچم حضرت معصومه(س) و امام رضا (ع) در میدان نبوت، تقدیر از دختران موفق و نمونه و کم توان جسمی محلات ، برگزاری جشنواره بازی های مادران و دختران، نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای تجسمی دختران، تکریم و تقدیر دختران ایتام مرکز خیریه، تقدیر از دختران شاغل منطقه، اعزام دو نفر زائر اولی به مشهد مقدس،  طراحی استند گل، آذین بندی و گل آرایی مجموعه های شهربانو و..... از جمله برنامه هایی است که در طول دهه کرامت توسط اداره بانوان برگزار می شود.

شایان ذکراست؛ اردوی تفریحی آموزشی برای دختران در بوستان پردیس مادران به همراه اجرای جشن، کارگاه آموزشی سلامت دختران، مسابقات ورزشی، استفاده از امکانات ورزشی و فرهنگی  برگزار می شود.

 

کسب رتبه برتر اداره سلامت منطقه 8 در برنامه های هفته ملی بدون دخانیات منطقه 22 گانه

از کسب رتبه برتر اداره سلامت منطقه در بین مناطق 22 گانه شهرداری تهران در برنامه های هفته ملی بدون دخانیات خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، جعفر  امیرآبادی زاده گفت: در مراسم اختتامیه هفته ملی بدون دخانیات در تالار ایوان شمس معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران ، از مناطق برتر و تشکل های غیر دولتی فعال در هفته بدون دخانیات تقدیر شد.

امیرآبادی زاده افزود: در این مراسم سه منطقه 14،10،8 به عنوان مناطق برتر و فعال در هفته پیشگیری از دخانیات معرفی شدند.

گفتنی است در این  مراسم با اهدای تندیس و لوح تقدیر از شهردار منطقه، معاون امور اجتماعی و فرهنگی و مدیر اداره سلامت منطقه تجلیل به عمل آمد.

 

برگزاری گرامیداشت سالروز اسارت سرلشگر پاسدار احمد متوسلیان در منطقه 8

سپاه محمد رسول الله تهران با همکاری شهرداری منطقه8، گرامیداشت سی و هفتمین سالروز اسارت حاج احمد متوسلیان و 3نفر از همراهانش را با حضور خانواده معظم شان در مسجد جامع نارمک برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، در این مراسم که به پرچم بارگاه حضرت علی بن موسی الرضا (ع) متبرک شده بود، سرتیپ پاسدار فدوی جانشین فرماندهی کل سپاه به سخنرانی پرداخت و از جایگاه ویژه احمد متوسلیان در دفاع مقدس و لبنان مطالبی را بیان کرد.

در حاشیه این مراسم استقامتی شهردار منطقه 8 اظهار داشت: شهدا با بصیرت وآگاهی، راه امامت و ولایت را پیمودند و در این مسیر نیز شهادت را مقدم بر حیات مادی دانستند و امروز نیز خانواده های آن بزرگ مردان، همان مسیر را با افتخار و سربلندی طی می‌کنند و وظیفه است که یاد و خاطره تمامی دلاور مردانی که برای حفظ این آب و خاک جان خود را بر کف دست گرفتند و دلیرانه دفاع کردند را گرامی بداریم.

در پایان این مراسم اثر هنری تمثال حاج احمد متوسلیان که روی کاشی حک شده بود به خانواده ایشان تقدیم گردید.

یادآور می شود: سرلشگر پاسدار احمد متوسلیان بنیانگذار و فرمانده لشگر محمد رسول الله در 14 تیرماه 1361 در لبنان توسط نیروهای رژیم صهیونیستی ربوده و به اسارت درآمد.

 

print