آغاز فعالیت های تابستانی ستاد گردشگری شهرداری تهران

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران از آغاز برنامه های تابستانی این ستاد با حضور هنرمندان عکاس در پنجشنبه گردشگری بدون خودرو در منطقه 5، خبر داد.به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، مهدی سیف با بیان این مطلب در تشریح برنامه های گردشگری تابستان گفت: در این فصل برنامه های جلسات عصرانه به وقت گردشگری، نشست های تخصصی تهرانشناسی و پنج شنبه های گردشگری بدون خودرو در روزهای فرد برگزار خواهند شد.

رییس ستاد گردشگری شهرداری تهران با بیان اینکه جلسات عصرانه به وقت گردشگری برای نخستین بار و در فصل تابستان برگزار می شود و بناست در طول سال نیز ادامه یابد، گفت : هدف ما از برگزاری این جلسات ایجاد فضایی صمیمی برای گفت و گو و انتقال تجربیات با فعالان حوزه گردشگری می باشد.

وی با اشاره به اهمیت موضوع گردشگری و تدوین برنامه های پیرامون آن گفت: از دیگر برنامه هایی که در این فصل برای شهروندان و علاقمندان به حوزه گردشگری در نظر گرفته شده است ،برگزاری تور ویژه گروه ها و اقشار خاص ، ویژه برنامه های فتوواک در مناطق 1، 5 و 11 و طرح تابستانی پویش دور تهران بگردیم، است.

سیف در ادامه اظهار داشت: اولین دوره آموزشی تخصصی گردشگری ویژه کانون های گردشگری محلات مناطق 22گانه شهرداری تهران که شامل شناخت صنعت گردشگری و تهران شناسی می باشد از روز یک شنبه 16 تیر ماه 98 شروع خواهد شد.

وی با تاکید بر هدفمند بودن این برنامه ها افزود: در برنامه‌هایی که روزهای فرد هفته اجرا می شود، به این موضوع توجه داشته‌ایم که فضایی را برای مخاطبان فراهم آوریم، که در زمینه های مختلف حوزه گردشگری به شناخت جامع از فضاهای شهری تهران دست یابند.

سیف همچنین در ادامه با بیان اینکه تابستان فرصت بسیار مناسبی برای گردشگری در تهران است،از شهروندان خواست با مراجعه به سایت visit.tehran.ir نظرات و پیشنهادات خود را اعلام نمایند.

 

کن در مقابل لنز هنرمندان عکاس

نخستین برنامه عکاسی خیابانی(photo walk) با حضور گروهی هنرمندان عکاس در منطقه۵ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، این برنامه به سرپرستی کوروش یزدانی رئیس کانون عکاسان ایران در راستای پنج شنبه گردشگری بدون خودرو، مسیر حرکت خود را از امام زاده محمد آغاز و از کوچه باغات رودخانه کن به سمت امام زاده شعیب طی کردند.

در جریان این رویداد، عکاسان در قالب گروهی با سرپرستی یک لیدر، در مسیرهایی که از پیش اعلام شده بود از زیبای های کن عکاسی کردند.

این رویداد با ادامه اجرا در مناطق ۱ و ۱۱ در ماه های مرداد و شهریور، فرصتی مناسب برای نمایش زیبایی‌های شهر تهران در این فصل و معرفی جاذبه های گردشگری در این مناطق می باشد.

شایان ذکر است در طول تابستان مجموعه ای منتخب از عکس های هنرمندان به نمایش گذاشته می شود و در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

 

دومین جلسه عصرانه به وقت گردشگری در موزه رضا عباسی

دومین جلسه عصرانه به وقت گردشگری در موزه رضا عباسی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، دومین جلسه عصرانه به وقت گردشگری با حضور سیف برگزار شد.

در ابتدای این جلسه آفرین امامی مدیر موزه رضا عباسی ضمن اظهار خرسندی از میزبانی این برنامه گفت: نام گذاری این برنامه بسیار جذاب است و در عنوان "عصرانه به وقت گردشگری" نوعی صمیمیت هست که فضای خانه را تداعی می کند و مخاطب را جذب می کند.

وی درباره تغییر دیدگاه موزه ها بیان داشت: در گذشته موزه ها فقط انبار اشیاء تاریخی به حساب می آمدند و شاید در نظر بازدید کنندگان کسل کننده بودند اما امروزه با تغییر ذهنیت، موزه ها در رویدادهای روز مشارکت دارند و میزبان برنامه های فرهنگی متنوعی هستند.

در ادامه بهادر امینی پژوهشگر حوزه غذا در خصوص تنوع غذایی و آشپزی در تهران و ارتباط آن با فرهنگ غنی ایران مطالبی را عنوان کردند.

همچنین نصراله حدادی پژوهشگر و تهرانشناس، سخنران اصلی این برنامه، درباره موارد مختلفی از جمله آب تهران، تنوع غذا و میوه در تهران، ورود اولین سبزیجات و صیفی جات به تهران، اعتقاد مردم به قداست نان و غذا و شیوه های نگهداری آب، میوه ها و گوشت، به تفصیل صحبت کردند.

در پایان حاضرین سوالاتی را پیرامون موضوع مورد بحث مطرح کردند که از سوی سخنران پاسخ داده شد.

جلسه با معرفی دوکتاب در این زمینه شامل جلد نهم کتاب طهران قدیم نوشته مرحوم جعفر شهری و کتاب سفره اطمعه نوشته میرزا علی اکبرخان کاشانی، پایان یافت.

 

 

print