برگزاری کمپین مثبت 65 به مناسبت روز جهانی سالمند

مدیر کل سلامت شهرداری تهران از برگزاری کمپین مثبت 65 به مناسبت روز جهانی سالمند خبر داد و گفت: این کمپین فرصتی است تا ضمن تکریم افراد بالای 65 سال شهر، به بررسی جایگاه سالمندان در فعالیت و کسب و کارهای خود و شناسایی نیازهای این قشر بپردازیم.زینب نصیری در گفت و گو با خبرنگار شهرنوشت در تشریح برنامه های روز جهانی سالمند گفت: کمپین مثبت 65 با هدف ارتقا کیفیت زندگی سالمندان در شهر تهران از سوم تا یازدهم مهر برگزار می شود. در این کمپین که هم زمان با فرا رسیدن روز جهانی سالمند آغاز می شود، به دنبال تعریف ارائه بسته خدمتی ویژه به سالمندان و همچنین ایجاد ارتباط میان کسب و کارهای آفلاین و آنلاین مثبت 65 ساله های شهر هستیم.
وی افزود: این کمپین فرصتی است تا ضمن تکریم و بزرگداشت مقام و جایگاه افراد بالای 65 سال شهرمان، به بررسی جایگاه سالمندان در فعالیت و کسب و کارهای خود و شناسایی نیازهای این قشر بپردازیم.
مدیر کل سلامت شهرداری تهران با دعوت از کسب و کارهای دولتی و خصوصی برای ارائه خدمات به سالمندان عنوان کرد: سازمان های دولتی، غیر دولتی، بنگاه های اقتصادی، کسب و کارهای خرد و کلان، مجموعه های ورزشی، فرهنگی - هنری، فروشگاه ها و ... می توانند بسته های خدمتی خود را ویژه سالمندان و همراهان شان طراحی و ارائه کنند.
نصیری هدف از برگزاری این کمپین را ایجاد حساسیت افراد جامعه نسبت به سالمندان و نیازهای آن ها عنوان کرد و افزود: در 20 سال آینده از هر چهار نفر یک نفر سالمند است و اگر از همین الان این حساسیت ها ایجاد شود، تمام افراد حال بهتری را در شهر تجربه می کنند.
وی از رونمایی از ربات« تهران، شهر دوستدار سالمند» خبر داد و عنوان کرد: کسب و کارها و افرادی که تمایل دارند، در روز نهم مهر به سالمندان شهر خدماتی را ارائه دهند، می توانند در ربات« تهران، شهر دوستدار سالمند» ثبت نام کنند و در نهایت خدمت ارائه شده را همراه با عکس خودشان در این ربات بارگذاری کنند.
مدیر کل سلامت شهرداری تهران ادامه داد: این ربات که در چند روز آینده رونمایی می شود، اطلاعات خوبی برای سالمندان، افرادی که از آن ها نگهداری می کنند، سلامت، کارت منزلت، حمل و نقل عمومی، حق بر شهر سالمندان، آدرس مراکز نگهداری از سالمندان شهر تهران برای سهولت دسترسی به این مراکز و ... ارائه می دهد.

نصیری مشارکت دستگاه های دولتی فعال در حوزه سالمندان و شهرداری تهران که برای اولین بار اتفاق می افتد را مفید دانست و گفت: نهم مهر برنامه ای با مشارکت شهرداری تهران، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور 1000 نفر از سالمندان شهر تهران برگزار می شود.

مدیر کل سلامت شهرداری تهران ادامه داد: امیدوارم این اشتراک باعث شود، بعد از سال ها سند ملی سالمندان ابلاغ و در روز جهانی سالمندان رونمایی شود.
نصیری تصریح کرد: جشنواره عکاسی با همکاری معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری و سازمان فرهنگی و هنری با نام عکاسی مثبت 65 برگزار می شود. در این جشنواره شهروندان از سالمندان شهر عکاسی و عکس های شان را در ربات بارگذاری می کنند. print