منطقه 15 : مراسم تجلیل از رزمندگان و پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس منطقه ۱۵

مراسم تجلیل از رزمندگان و پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس منطقه ۱۵ به مناسبت هفته دفاع مقدس در فرهنگسرای خاوران برگزار شد.مراسم تجلیل از رزمندگان و پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس منطقه ۱۵ به مناسبت هفته دفاع مقدس در فرهنگسرای خاوران برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، عصر روز یکشنبه، ۷ مهر به مناسبت هفته دفاع مقدس مراسم تجلیل از رزمندگان و پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس منطقه ۱۵ با حضور سردار آقامیر و سردار شکیب‌مهر از فرماندهان پیشکسوت دفاع مقدس، محمدی شهردار منطقه و معاونان و مدیران ارشد شهری، رئیس فرهنگسرای خاوران و جمعی از رزمندگان، پیشکسوتان و خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران در فرهنگسرای خاوران برگزار شد.

 

بر اساس این گزارش، در این مراسم که به همت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه برگزار شد، نخست رئیس فرهنگسرای خاوران ضمن خیر مقدم به مدعوین بر اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت تأکید کرد و گفت: گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس و هر برنامه دیگری نظیر این برای گسترش این فرهنگ ضرورت دارد؛ چراکه این همان فرهنگی است که دشمنان ما را به ترس وامی‌دارد و می‌تواند شکست دهد.

 

در ادامه سردار شکیب‌مهر با یادآوری خاطرات 8 سال دفاع مقدس تصریح کرد: امروز ظهور شهید حججی‌ها و دیگر مدافعان حرم حضرت زینب (س)، محصول همان تفکر دفاع مقدسی است.

 

وی با اشاره به این سخن مقام معظم رهبری که «هر روزِ دفاع مقدس ایام‌الله بود»، ادامه داد: امروز که دشمنان ایران و اسلام به وسیله اعمال تحریم‌ها به دنبال محدودکردن فرهنگ ایثار و شهادت در این کشورند، همین فرهنگ است که ما را تبدیل به قدرت منطقه‌ای کرده و توطئه دشمنان را در این مورد خنثی نموده است.

 

سردار آقامیر از دیگران فرماندهان پیشکسوت دفاع مقدس حاضر در مراسم بود که طی سخنانی اذعان داشت: پاسدار واقعی به‌حق وصیت‌نامه حضرت امام خمینی (ره)، حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) و بسیجیان هستند.

 

در پایان شهردار منطقه از رزمندگان و پیشکسوتان 8 سال دفاع مقدس و خانواده‌های معظم شهدا و رزمندگان حاضر در مراسم تجلیل کرد.

print