ضرورت استفاده از تخیل و خلاقیت کودکان در پیشبرد اهداف مدیریت شهری

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران عصر روز گذشته در مراسم افتتاحیه نمایشگاه آثار برگزیده کودکان تهرانی در مسابقه نقاشی "شهری که من دوست دارم" بر استفاده از تخیل و خواست کودکان در طراحی پروژه های شهری و پیشبرد اهداف مدیریت شهری پایتخت تاکید شد.به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، محمدرضا جوادی یگانه در حاشیه مراسم افتتاح نمایشگاه آثار منتخب اولین دوره مسابقه نقاشی کودکان در جمع خبرنگاران گفت: برگزاری این مسابقه نقاشی و اکران آثار کودکان شهرمان با موضوع شهری که دوست دارند در راستای تحقق یکی از اهداف و برنامه‌های مدیریت شهری یعنی "تهران؛ شهر دوست دار کودک" است.

وی با تاکید بر این شعار مهم که کودکان باید شهرشان را دوست داشته باشند، ادامه داد: نقاشی کشیدن کودکان با موضوع شهر تهران به ما نشان می‌دهد که کودکان شهر خود را چگونه می‌خواهند و ما در این نمایشگاه به این نتیجه رسیدیم که شهر کودکان، رنگی است و به جای خودرو، به دنبال حضور حیوانات ، رودخانه و طبیعت در شهر هستند.

جوادی یگانه در تشریح وظایف مدیریت شهری در قبال کودکان خاطر نشان کرد: ایده ما این است که شهری ایمن و مناسب خواست وعلاقه کودکان بسازیم کودکان را نسبت به مسائلی مانند پسماند، آلودگی هوا، ترافیک و ... دغدغه‌مند کنیم.

وی در ادامه یادآور شد: نمایشگاه "شهری که من دوست دارم" تعامل کودک و شهر را به خوبی نشان می‌دهد و ما فارغ از موارد زیر ساختی باید تلاش کنیم فردای شهرمان سر چشمه گرفته از ایده و خلاقیت کودکان باشد.

این مدیر ارشد با اشاره به اهمیت المان‌های شهری نیز گفت: در نقاشی بسیاری از کودکان ملاحظه شد که آن‌ها مرکز تئاتر شهر را به تصویر کشیده‌اند و این نشان می‌دهد که ابعاد هویتی شهر باید برای کودکان کشف و معرفی شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که آثار برگزیده کودکان در این جشنواره، چگونه در سطح شهر به نمایش درخواهد آمد، بیان کرد: از روز شنبه بسیاری از آثار برگزیده این نمایشگاه در بیلبورد‌های تبلیغاتی سطح شهر نصب شده و تلاش ما این است که در آینده نزدیک این آثار را به شکل کتابچه‌ای نفیس گردآوری کنیم.

شایان ذکر است این نمایشگاه با اکران  140 اثر برگزیده اولین دوره مسابقه نقاشی کودکان تهران با حضور مدیران شهری و خانواده های صاحبان آثار برگزیده افتتاح شد و علاقمندان می توانند تا روز چهارشنبه 17مهرماه با حضوردر گالری صبا فرهنگستان هنربه آدرس خیابان ولی عصر( عج) نرسیده به خیابان شهید طالقانی از آثار کودکان شهرمان بازدید به عمل آورند.

print