پیوستن بیش از یکصد کسب و کار به کمپین مثبت 65

اداره کل سلامت شهرداری تهران اعلام کرد: همزمان با فرارسیدن روز جهانی سالمند کمپین مثبت 65 با هدف حساس سازی عموم جامعه به موضوع سالمندی و ضرورت توجه ویژه کسب کارهای خرد و کلان به افراد سالخورده به منظور تعریف خدمات ویژه برای این قشرآسیب پذیر و ایجاد فرصت های ویژه با هدف ارتقاء موقعیت های سطح جامعه برگزار شد.به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، این کمپین در دو بخش با دعوت از سازمان های دولتی و غیر دولتی، بخش خصوصی، استارت آپ ها و کسب و کارهای خرد برگزار شد تا طراحی بسته های خدماتی ویژه سالمندان در دستور کار قرار بگیرد.

بر اساس این گزارش، دعوت از عموم شهروندان به منظور همراهی با سالمندان در بهره مندی از بسته های خدمتی ویژه از اهداف اصلی کمپین مثبت 65 است.

در بخش نخست و پس از اعلام فراخوان کمپین مثبت 65، ارگان های دولتی و نیمه دولتی همچون وزارت بهداشت، سازمان ورزش شهرداری تهران، برج میلاد، مدیریت محله، سازمان فرهنگی هنری، اداره کل امور بانوان، شرکت توسعه فضاهای فرهنگی، فروشگاه های زنجیره ای شهروند، موزه بانک‌ملی، موزه آبگینه، موزه هفت چنار، باغ ملی گیاه شناسی و باغ ملی گیاه شناسی، باغ پرندگان، آتشکده ری، برج آرامگاه موسوم به طغرل، بیمارستان جواد الائمه (ع)، بیمارستان توس، بیمارستان تهران کلینیک و درمانگاه های شهرداری و غیره ضمن اعلام آمادگی نسبت به طراحی و ارائه بسته خدماتی ویژه ای اقدام کردند.

از جمله خدمات اختصاصی ویژه شهروندان 65 سال به بالا در روز جهانی و هفته ملی سالمند استفاده رایگان مجموعه های آبی و باشگاه های ورزشی، بازدید از برج میلاد، باغ پرندگان، باغ ملی گیاه شناسی و غیره، عضویت رایگان در کتابخانه ها و و بازدید رایگان از موزه ها و نگارخانه ها، اختصاص تخفیف ویژه به در اقلام خریداری شده فروشگاه های شهروند و و اختصاص صندوق خرید مجزا بوده است.

از سوی استارت آپ ها و کسب و کارهای خرد نیز با تعریف بسته های خدمتی ویژه در قالب خدمات خاص یا تخفیف در ارائه خدمات به مثبت 65 ساله های شهر تهران در این کمپین مشارکت داشتند. از جمله آنها می توان به همشهری داستان، هفت صبح، همقدم، سینما کارون، صبا سل آریا، الو پارک، شفاجو، سلامت یار، بنیاد پیشگیری وارتقاء سلامت دنیای آینده، آزمایش آنلاین، پلاک، آچاره، خدمت از ما، ازکی، فروشگاه اینترنتی آنلاین کالا، بیمیتو، الوپیک، همراه مکانیک و ... نام برد.

لازم به ذکر است که بسیاری از پزشکان عمومی و تخصصی حوزه سالمندان، فیزیوتراپیست ها، متخصصین طب سنتی و غیره با ارائه خدمات تخصصی رایگان و یا با تخفیف ویژه به این کمپین پیوستند.

در بخش دوم کمپین نیز با بهره مندی از ظرفیت پایگاه های ارتباطی و اطلاع رسانی، ضمن معرفی کمپین از عموم شهروندان برای پیوستن به کمپین، بسته های خدماتی اختصاص یافته به منظور بهره مندی سالمندان شهر تهران معرفی گردید.
print