منطقه 15 : برپایی گذر سلامت روان با ۹ ایستگاه در منطقه ۱۵

معاون اجتماعی فرهنگی منطقه از ویژه برنامه های هفته ی سلامت روان با محوریت میز خدمت به شهروندان در بوستان شاهد منطقه 15 خبر داد .به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی شهرداری منطقه 15، اکبر مختاری با اعلام این خبر گفت: برنامه ی گذر سلامت به همت اداره سلامت منطقه با 9 ایستگاه  از 18 مهر ماه آغاز شده است.

 

به گفته وی، این برنامه به منظور افزایش پویایی، نشاط اجتماعی و روانی به عنوان مولفهای مهم در سبک زندگی مردم با هدف حساس سازی جامعه به نقش خود مراقبتی در افزایش نشاط اجتماعی و ارتقای سلامت روان از طریق افزایش نشاط اجتماعی به اجرا درآمده است ..

 

مختاری به تشریح برنامه ها این گذر پرداخت و افزود: در این گذر ایستگاه های هنر، بازی و تفریح، کاردستی، گل و گیاه و سلامت روان با محورهای قصه گویی، نمایش، نقاشی، بازی های درمانی، بومی و محلی، دومینو، نمایش عروسکی، ماسه بادی و مچ اندازی، اوریگامی، سفالگری، خمیربازی و ساخت بادبادک، مشاوره، آموزش، اطلاع رسانی و آشنایی با بیمارستان های مرتبط برپا شده است .

 

معاون اجتماعی فرهنگی منطقه ادامه داد: برنامه ی همیاران سلامت و نشست های صمیمی گفت و گو در شهر و برنامه های جانبی برای اطلاع رسانی سلامت روان، معرفی اسباب بازی های سلامت روان و بازی های فکری و همچنین آموزش جامع نگر با محوریت حساس سازی شهروندان نسبت به مشاوره نیز همزمان در این گذر اجرا می شود .

 

شایان ذکر است؛ گذر سلامت تا 24 مهر ماه همه روزه ساعت 15 الی 19 در بوستان شاهد واقع در بلوار ابوذر، بین پل پنجم و ششم، جنب خیابان فاضل بجستانی (مسلم  شمالی)، جنب شهرداری ناحیه2 میزبان شهروندان است .

print