برگزاری دومین پویش ملی "ارتقای نشاط و سلامت زنان با ورزش" در 5 بوستان بانوان و پارک لاله

دومین پویش ملی "ارتقای نشاط و سلامت زنان با ورزش" با مشارکت دفتر زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری در 5 بوستان بانوان و بوستان لاله برگزار شد.به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، زندگی بدون تحرک یک عامل مهم در ابتلا به بیماریهای غیر واگیر کشنده و ناتوان کننده است و در شرایط کنونی، جمعیت زیادی از مردم کشور بویژه زنان فعالیت جسمانی مطلوبی ندارند. این در حالی است که نقش ورزش و فعالیت جسمانی بر ابعاد مختلف سلامت زنان از سلامت باروری آنان تا سلامت جسمی و روانی بر هیچکس پوشیده نیست.

بر همین اساس اداره کل امور بانوان شهرداری تهران با مشارکت دفتر زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری، به مناسبت هفته سلامت بانوان ایرانی(سبا) اقدام به برگزاری این برنامه به صورت همزمان در 5 بوستان بانوان و بوستان لاله نمود.

در این برنامه که صبح روز شنبه 11 آبان در بوستان های بانوان مناطق 3، 15، 18، 19 و 22 و بوستان لاله برگزار شد، پس از اجرای ورزش صبحگاهی توسط مربیان زن، معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور، زهرا بهروزآذر مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران، مهین فرهادی زاد معاون وزیر ورزش و جوانان و تورج فرهادی شهردار منطقه 6 به ایراد سخنرانی پرداختند.

شایان ذکر است پویش ملی "ارتقای نشاط و سلامت زنان با ورزش" در هفته سلامت بانوان به صورت هماهنگ در سطح کشور و با همکاری ارگان های مختلف برگزار می شود.


 

print