توجه به سلامت بانوان در دستور کار جدی مدیریت شهری

شهردار تهران در "همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی" که با حضور گسترده شهروندان و مدیران ارشد شهری و کشوری در بوستان جوانمردان پایتخت برگزار شد، گفت: در این ده سالی که در شهرداری تهران توفیق خدمت داشتیم توسعه ورزش را به عنوان یک موضوع مهم در دستور کار خود قرار داده ایم.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، محمدباقر قالیباف در حاشیه این همایش بزرگ اظهار کرد: برای تمام شهروندان تهرانی آرزوی سلامتی، توام با نشاط ، شادابی و عاقبت بخیری دارم.

وی ادامه داد: خوشحالم که امروز در جمع شما عزیزان عرض کنم که در این ده سالی که در شهرداری تهران توفیق خدمت داشتیم توسعه ورزش را به عنوان یک موضوع مهم در دستور کار خود قرار دادیم.

شهردار پایتخت تصریح کرد: در این دوره نسبتا طولانی این فرصت فراهم شد تا بتوانیم در شرایط سخت اقتصادی در حوزه توسعه ورزش و فرهنگ کمبودها را در شهر برطرف کنیم. خوشبختانه توانستیم این کمبودها را با ایجاد فضاهای قابل دسترس به طور رایگان و یا با کمترین هزینه ایجاد و در اختیار شهروندان تهرانی قرار بدهیم.

قالیباف خاطرنشان کرد: امروز شهروندان ما می توانند با فاصله اندکی از محل زندگی خود به فضاهای تفریحی و فرهنگی دسترسی پیدا کنند.

شهردار پایتخت با بیان اینکه سلامت بانوان شهر تهران که نقش اساسی در سلامت خانواده های خود دارند در دستور کار جدی مدیریت شهری تهران بوده است، ادامه داد: در 4سال گذشته در محل فعلی پارک جوانمردان روددره بود که به دلیل مشکلاتی که وجود داشت هیچ کس نمی توانست قدم بزند اما به حمدالله امروز این پارک به محلی برای تفریح و ورزش شهروندان تبدیل شده است.

 

خدمت رسانی در حوزه ورزش در بیش از 2هزار نقطه پایتخت به شهروندان

شهردار تهران همچنین گفت: در حال حاضر بیش از2 هزار نقطه در پایتخت آماده خدمت رسانی در حوزه ورزش به شهروندان است.

قالیباف که در حاشیه این همایش در جمع خبرنگاران افزود: در چندسال اخیر ساخت سالن های سرپوشیده و همچنین ایجاد فضاهای ورزشی رشد چشمگیری در شهر داشته است.

شهردار تهران با اشاره به اینکه هم اکنون فرصت های ورزشی برای شهروندان در تمامی مناطق 22 گانه تهران فراهم شده است، تصریح کرد: در حال حاضر ست های مختلف ورزشی به صورت کاملا رایگان در اختیار شهروندان قرار دارد. به طوری که اکثر پارک های پایتخت به این ست های ورزشی مجهز شده اند و ویژه برنامه ها در حوزه توسعه ورزش همگانی در طول سال در آنها برگزار می شود.

قالیباف در پاسخ به این سوال که شهردار تهران روزی چندساعت ورزش می کند، گفت: سه جلسه دو ساعته در هفته را به ورزش اختصاص می دهم. امروز نیز در جمع شهروندان عزیز تهرانی یک ساعت کامل پیاده روی کردم.

گفتنی است: "همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی" به مناسبت هفته سلامت با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، ورزش و جوانان، اعضای شورای شهر و مدیران شهری تهران از جمله معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران، مدیر کل سلامت شهرداری و جمعی از مدیران ارشد وزارت خانه های ورزش و بهداشت و در راستای تشویق مردم به ورزش و حفظ سلامت برگزار شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

print