خبرنامه الکترونیک اندیشه ویژه جشنواره شکوفا منتشر شد
تعداد مشاهده:425
ایجاد شده توسط : feizi در 16/12/2015 11:24:09 ق.ظ

خبرنامه الکترونیک اندیشه در 12 صفحه با تمرکز بر تبیین چهارمین دوره از مجموعه جشنواره شکـوفا به همت شهرداری منطقه 7  منتشر شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، انتشار این خبرنامه با هدف آگاهی بخشی فعالیت‌های شهرداری منطقه در عرصه فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی با استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی صورت گرفته که این شماره از خبرنامه اندیشه ویژه‌ی جشنواره شکوفا تهیه شده است.

ازجمله بخش‌های این خبرنامه می توان به مواردی همچون: بیان اهمیت جشنواره شکوفا و فضاهای مجازی از نظر مدیران ارشد شهرداری تهران، معرفي جشنواره شكوفا، تشريح اهداف و بیان دستورالعمل‌هاي كانون‌هاي پنجگانه شكوفا، معرفي مديران اجرايي چهارمين دوره از جشنواره در سراهاي محله و معرفي مراكز ثبت نام جهت بهره برداری شهروندان اشاره کرد.

دکتر رضا نگهبان شهردار منطقه 7 در بخشی از این نشریه ضمن اشاره به جایگاه ویژه ی سرای محلات و نقش آفرینی آن ها در آگاهی بخشی به شهروندان از طریق ساب پرتال محلات یادآور شد: «سراهای محله به عنوان نقطه عطف ارتباط شهرداری تهران و شهروندان، باید موجب آشتی مردم با رویکردهای مدیریت شهری شود. از این رو معتمدان محلی باید با بهره گیری ازساب پرتال محلات به آگاهی بخشی شهروندان بپردازند».

در بخش دیگری از خبرنامه غلامحسین غنی مدیرکل برنامه ریزی و توسعه شهری امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران آورده است: آگاه‌سازی شهروندان از آسیب‌های اجتماعی در فضای مجازی، گسترش و شناخت شهروندان از الگوهای دینی، تقویت هویت محله با راه‌اندازی سایت‌های محلی، توسعه و راه‌اندازی سامانه مشاوره سلامت، راه‌اندازی سامانه دین و اندیشه، تولید محصولات جذاب و سالم منطبق با نیازهای امروزی و توسعه شهری در بستر فضای مجازی از مهمترین اهداف و اقدامات مدیریت شهری در برگزاری مجموعه جشنواره‌های شکوفا است.

همچنین در این نشریه مسعود سيرتي معاون فن‌آوري اطلاعات اداره كل برنامه‌ريزي و توسعه شهري معاونت اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران نیز با اشاره به اینکه جشنواره شكـــــوفا برنامه‌ای برای پرورش ساختارهای اجتماعی است، تاکید کرده است: «فن‌آوري اطلاعات كليدي‌ترين ابزاري است كه ما را براي رسيدن به هدف كمك كرده و بستري مناسب را در راستاي تحقق چشم‌انداز آرماني «كلان‌شهر الكترونيك تهران» فراهم مي‌كند».

گفتنی است خبر نامه الکترونیک اندیشه به همت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 7، همزمان با فعالیت های اجرایی چهارمین دوره از مجموعه جشنواره شکـوفا در منطقه 7 منتشر شد. علي حيدري معاون امور اجتماعي و فرهنگي شهرداری منطقه 7 در مقدمه این خبرنامه ضمن بیان اهمیت و جایگاه ویژه فضای مجازی و سیطره آن بر سبک زندگی شهروندان، یادآور شدند: «سراي محلات به عنوان تجلي گاه هويت محله و مهم‌ترين محل تماس شهرداري با مردم و محل مورد اعتماد شهروندان، بستر مناسبی برای فعاليت كانون‌هاي شكـــــوفا خواهد بود» .

 

print