آموزش و توانمندسازی خانواده های تهرانی در اولویت قرار دارد

همایش مدیران و کارشناسان ادارات امور بانوان مناطق 22گانه و حوزه های تابعه شهرداری تهران با تشریح رویکردهای جدید این حوزه در سال 97 و با تاکید بر لزوم آموزش و توانمندسازی خانواده ها با بهره گیری از ظرفیت های زیرساختی حوزه بانوان شهرداری تهران و تعریف روش های خلاق و اثربخش در این زمینه در ایوان شمس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، همایش مدیران و کارشناسان ادارات امور بانوان مناطق 22گانه و حوزه های تابعه شهرداری تهران با حضور سیدرضا صالحی امیری معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران، حجت الله ایوبی قائم مقام معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، فاطمه راکعی مشاور شهردار تهران در امور بانوان، الهه عطائی مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران و جمعی از معاونین اجتماعی مناطق و مدیران شهری در ایوان شمس برگزار شد.

در این مراسم سیدرضا صالحی امیری قائم مقام شهردار تهران و معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در خصوص چشم انداز کلانشهر تهران و سیاست ها و برنامه های جدید حوزه فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران نکاتی را بیان نمود.

وی خانواده را کانون امیدبخش جامعه برای تداوم اجتماعی جامعه دانست و توجه به استحکام و سلامت خانواده  برای تداوم حیات فرهنگی در جامعه بزرگ ایران را خواستار شد.

صالحی امیری، بر لزوم دستیابی به اجماع ذهنی برای پیشگیری از چالش های اجرایی، بازشناسی علل عدم توفیقات و تعریف مسیر جدید، انجام رسالت در راستای زیست فرهنگی شهروندان، کمک به ارتقای فرهنگی جامعه، عدم مداخله در زیست طبیعی فرهنگی مردم، لزوم فرهنگ سازی از جنس باورها، تلاش برای توسعه مدیریت یکپارچه اجتماعی و فرهنگی، جریان سازی فرهنگی، عمق بخشیدن به برنامه های فرهنگی، اثربخشی فعالیت ها و تدوین سازوکار نوین و خلاق برای کاهش آسیب های اجتماعی و فرهنگی در تبدیل تهران به شهر انسان مدار تاکید کرد.

همچنین حجت الله ایوبی قائم مقام معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در سخنانی با اشاره به جایگاه زن در تاریخ ایران، اسلام و ایران باستان، به تشریح وضعیت بانوان در قبل و بعد از انقلاب اسلامی پرداخت و حضور معنادار و قدرتمند زنان در عرصه های مختلف اجتماعی، فرهنگی، هنری، سیاسی و ... پس از انقلاب اسلامی را مایه مباهات ایران اسلامی دانست.

ایوبی به تلاش های انجام شده در حوزه فرهنگی و بویژه بانوان اشاره و تاکید کرد: زیرساختهایی مانند سراهای محلات و شهربانوها فراهم شده و ما نیازمند تغییر رویکرد جدی در حوزه فرهنگی و اجتماعی کلانشهر تهران هستیم که باید ضمن بهره گیری از انرژی خانواده های تهرانی و آموزش و توانمندسازی آنان، از سخت افزار موجود شهری برای بهره گیری از ظرفیت های خاموش شهر تهران و کمک های فکری نخبگان، فرهیختگان، نویسندگان و اهالی فرهنگ و هنر برای تحقق اهداف مدنظر استفاده کنیم.

فاطمه راکعی مشاور شهردار تهران در امور بانوان نیز به نقش زنان در فرایند توسعه پایدار و متوازن جامعه اشاره کرد و بر لزوم توجه به مسئله تحکیم خانواده، رفع دغدغه های اساسی زنان و مادران، حفظ حرمت و حقوق و وظایف اجتماعی زن و مرد با تاکید بر حقوق زنان و  بهره گیری از توانمندی و استعدادهای بانوان در حوزه های مختلف برای کمک به پشیرفت و توسعه جامعه تاکید کرد.

راکعی، توجه به زن و مطالبات زنان در جامعه به عنوان نیمی از جمعیت کشور و استفاده از تخصص و ظرفیت آنان در عرصه های مدیریتی را خواستار شد. 

 

 

print