منطقه 7 رتبه نخست محله فناور را در بین محلات 354 گانه شهر تهران كسب كرد

در ششمين دوره جشنواره شكوفا، منطقه 7 موفق به كسب رتبه برتر محله فناور ميان محلات 354 گانه شهر تهران شد. 
به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، محمد رضا غلامي معاون امور اجتماعي و فرهنگي و رئيس ششمين جشنواره و كنفرانس ملي شكوفا شهرداري منطقه 7 با اعلام اين خبر، تصريح كرد: در ششمين دوره جشنواره شكوفا با هدف تحقق تربيت شهروند الكترونيك، ضمن اطلاع رساني گسترده اين جشنواره، دوره ها و كارگاه هاي متعدد آموزشي با محوريت توانمند سازي شهروندان در محلات 14گانه برگزار شد.

وي در تشريح برنامه هاي آموزشي برگزار شده در محلات به برپايي همايش تلفن همراه، كارگاه آموزشي طراحي استيكر، دوره آموزشي رسانه هاي ديجيتال و روباتيك در سطوح مقدماتي تا پيشرفته با هماهنگي و برنامه ريزي دبيرخانه ستاد اجرايي منطقه هفت اشاره كرد و گفت: در اين دوره از جشنواره با توجه به شناسايي صاحبان آثار، كارگاه هاي آموزشي به صورت فشرده برگزار و ثبت نام علاقمندان نيز با تلاش همكاران با سرعت هر چه تمام تر  انجام شد.

معاون امور اجتماعي و فرهنگي شهرداري منطقه 7 تصريح كرد: در كليه برنامه هاي آموزشي سعي كرده ايم تا به مهارت افزايي و آشناسازي شركت كنندگان با نرم افزارهاي نوين و كاربردي با انتخاب موضوعات محوري مديريت شهري اعم از اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي و ... بپردازيم تا شهروندان بتوانند مهارت لازم براي پياده سازي ايده ها و خلاقيت هاي خود  به عنوان شهروند هوشمند كسب كنند.

وی همچنين با اشاره به شعار ششمين جشنواره شكوفا با عنوان "شهروند كارآمد=شهروند هوشمند"، افزود: اين دوره از جشنواره فرصت مناسبي براي آشناسازي بيشتر شهروندان با موضوعات روز شهري و اجتماعي بود چرا كه هنرجويان با انتخاب موضوعات مرتبط حوزه شهري و جامعه و از طريق تكنيك هاي فرا گرفته شده، به انتقال پيام خود به مخاطب پرداختند.

غلامي يادآور شد: برترين آثار شهروندان در محورهاي چهارگانه جشنواره در مراسم اختتاميه جشنواره شكوفا كه در 14 اسفند 1396 با مشاركت دانشگاه اميركبير تهران در برج ميلاد  برگزار شد؛  محله سهروردي باغ صبا در بخش محله فناور توانست رتبه نخست را ميان محلات 354 گانه شهر تهران كسب كند.

 

 

print