استمرار ارزیابی فعالیت خانه های سه گانه فرهنگی سرای محلات شمال تهران
تعداد مشاهده:108
ایجاد شده توسط : zolfaghari در 08/05/2018 09:46:01 ق.ظ

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه یک شهرداری تهران از استمرار ارزیابی فعالیت خانه های قرآن و عترت، هنر و ادبیات، جهاد و ایثار سرای محلات 27گانه در تاریخ دهم اردیبهشت ماه 97 خبر داد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، سعید کارگران با اعلام خبر فوق اظهار داشت: این ارزیابی همچون گذشته با هدف نظارت بر عملکرد و فعالیتها، تعاملات، ابتکارات، اطلاع از برنامه های کانونها وکسب انتقادات و پیشنهادات مسئولین خانه ها در جهت بهبود وضعیت ، با حضور کارشناسان فرهنگی از خانه های سرای محلات درکه و ولنجک به عمل آمد.

وی با اعلام اینکه خانه های قرآن و عترت دارای 8 کانون قراء، حفاظ، مفسران، تواشیح، مداحان، حدیث و سیره، نهج البلاغه و نمازیاوران عنوان کرد و  افزود: فعالیت خانه های قرآن و عترت شامل کلاسهای آموزشی روخوانی و روانخوانی، حفظ، تجوید، قرائت، تفسیر و...، شناسایی جلسات قرآن خانگی، برگزاری همایش ها و محافل ویژه قرآنی و دینی، تجلیل از فعالان قرآنی محلات و... است.

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه یک شهرداری تهران خاطرنشان کرد: خانه های هنر و ادبیات در زمینه برگزاری کلاسهای شاهنامه خوانی،حافظ خوانی، شب شعر، کلاسهای هنری و و  خانه های جهاد و ایثار در راستای شناسایی نیازمندان در سطح محلات، شناسایی سازمانهای مردمی و افراد فعال در حوزه امور خیرخواهانه، تولید بانک اطلاعاتی و بسترهای حمایتی و توانمند سازی در حوزه های درمان، اشتغال، مسکن، ازدواج و ارزاق، برگزاری بازارچه های خیریه و ... فعالیت می کنند.

کارگران ادامه داد: همچنین خانه های هنر و ادبیات 6 کانون خبرنگاران آزاد، هنرهای تجسمی محله، سرود محله، فرهنگ یاوران، شعر و قصه، هنرهای نمایشی محله و خانه های جهاد و ایثار 5 کانون سفیران کار و تلاش، ولی نعمتان، نذر فرهنگی، پیام آوران دوستی و ایثارگران دارا هستند.

 

print