آغاز غبارروبی و عطرافشانی مساجد قلب پایتخت با حضور معاون اجتماعی شهرداری تهران

در آستانه فرارسیدن ماه مبارک رمضان مراسم غبارروبی از مسجد جمکران واقع در منطقه شش تهران با حضور دکتر شجاع پوریان معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران انجام و آماده پذیرایی از میهمانان ضیافت الهی شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، در آستانه فرارسیدن ماه مبارک رمضان 35 مسجد در سطح محلات مرکزی تهران برای میزبانی از روزه داران، غباروبی و عطر افشانی آماده سازی می شود.

ولی الله شجاع پوریان معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران به همراه عظیم بابایی شهردار منطقه 6 باحضور در مسجد جمکران، هیئت امنا، امام جماعت و اهالی محله مراسم غبارروبی، عطرافشانی و آماده سازی را بجا آوردند.

در این برنامه شجاع پوریان گفت: یکی از سنن بسیار خوب شهروندان و مومنین برپایی مراسم غبارروبی و اماده سازی مساجد در استانه ماه مبارک رمضان است.

وی افزود: منطقه شش به عنوان قلب فرهنگی پایتخت و با توجه به موقعیت خاص این منطقه باید در این نوع مراسم پیش قدم باشد که به خوبی توانسته است در این حوزه خدمات رسانی نماید.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: مساجد پایگاه اصلی مردم است و شهرداری تهران نیز باید با تمام امکانات خود در این خصوص فعال باشد.

 عظیم بابایی،شهردار منطقه 6 نیز گفت: یکی از اولویت های منطقه رسیدگی به مساجد و نیازهای معنوی شهروندان بوده و تمام تلاش خود را بکار گرفته ایم تا محیط مساجد آرام باشد.

بابایی افزود:  بسته های شست و شو و مواد شوینده به همه مساجد تحویل داده شده است و فرش ها برای شست و شو جمع آوری و فضای سبز محوطه پیرامونی مساجد بازپیرایی می شود.

شهردار منطقه 6 در پایان یادآور شد: همچنین در همه مساجد و حسینیه ها نسبت به نظافت و زیبایی بصری پیرامون مساجد اقدام شده و رنگ آمیزی، جمع آوری پرده ها و پوسترهای زاید، معطر سازی و تجهیز وسایل بهداشتی در مساجد در حال انجام است.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

print