آغاز غبارروبی و عطرافشانی مساجد قلب پایتخت با حضور معاون اجتماعی شهرداری تهران
تعداد مشاهده:75
ایجاد شده توسط : zolfaghari در 14/05/2018 01:12:15 ب.ظ

در آستانه فرارسیدن ماه مبارک رمضان مراسم غبارروبی از مسجد جمکران واقع در منطقه شش تهران با حضور دکتر شجاع پوریان معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران انجام و آماده پذیرایی از میهمانان ضیافت الهی شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، در آستانه فرارسیدن ماه مبارک رمضان 35 مسجد در سطح محلات مرکزی تهران برای میزبانی از روزه داران، غباروبی و عطر افشانی آماده سازی می شود.

ولی الله شجاع پوریان معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران به همراه عظیم بابایی شهردار منطقه 6 باحضور در مسجد جمکران، هیئت امنا، امام جماعت و اهالی محله مراسم غبارروبی، عطرافشانی و آماده سازی را بجا آوردند.

در این برنامه شجاع پوریان گفت: یکی از سنن بسیار خوب شهروندان و مومنین برپایی مراسم غبارروبی و اماده سازی مساجد در استانه ماه مبارک رمضان است.

وی افزود: منطقه شش به عنوان قلب فرهنگی پایتخت و با توجه به موقعیت خاص این منطقه باید در این نوع مراسم پیش قدم باشد که به خوبی توانسته است در این حوزه خدمات رسانی نماید.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: مساجد پایگاه اصلی مردم است و شهرداری تهران نیز باید با تمام امکانات خود در این خصوص فعال باشد.

 عظیم بابایی،شهردار منطقه 6 نیز گفت: یکی از اولویت های منطقه رسیدگی به مساجد و نیازهای معنوی شهروندان بوده و تمام تلاش خود را بکار گرفته ایم تا محیط مساجد آرام باشد.

بابایی افزود:  بسته های شست و شو و مواد شوینده به همه مساجد تحویل داده شده است و فرش ها برای شست و شو جمع آوری و فضای سبز محوطه پیرامونی مساجد بازپیرایی می شود.

شهردار منطقه 6 در پایان یادآور شد: همچنین در همه مساجد و حسینیه ها نسبت به نظافت و زیبایی بصری پیرامون مساجد اقدام شده و رنگ آمیزی، جمع آوری پرده ها و پوسترهای زاید، معطر سازی و تجهیز وسایل بهداشتی در مساجد در حال انجام است.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

print