منطقه 4 به استقبال ماه مبارک رمضان می رود

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 4 شهرداری تهران از برگزاری و برپایی برنامه های فرهنگی مذهبی ویژه ماه مبارک رمضان در سطح منطقه خبر داد .
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، معصومه سادات عمارتی با بیان مطلب فوق افزود: رمضان ماه روزه ، نزول برکات و انس با قرآن ، ماه دعا و مناجات با پروردگار و نیز استجابت ، مغفرت و عبادت فرا می رسد و معاونت امور  اجتماعی و فرهنگی منطقه در این ایام با فضیلت، با تدارک ویژه برنامه های فرهنگی و اجتماعی تلاش دارد با بهره گیری از آموزه های قرآن کریم گام موثری در ترویج و اشاعه فرهنگ قرآنی و ارتقاء سطح معرفت دینی و مذهبی شهروندان بردارد .

وی در تشریح بخشی از اقدامات فرهنگی و مذهبی به برنامه های تدارک دیده شده در ماه ضیافت الهی اشاره کرد و گفت: در همین رابطه در نظر داریم با اجرای هویت بخشی سیمای بصری شهر با استفاده از ظرفیت های تبلیغی و ارسال پیامک رمضان با محتوای ماه میهمانی خدا به پیشواز این ماه پربرکت رفته و خود را برای بهره مندی از فضایی هرچه خالص تر و پرمعنا آماده سازیم  .

عمارتی در ادامه به غبارروبی مساجد شاخص سطح منطقه 4 ، حمایت و شناسایی جلسات قرآنی خانگی  ، اجرای ویژه برنامه ولادت امام حسن (ع) در بوستان های شاخص و برپایی محافل انس با قرآن در مساجد شاخص سطح منطقه اشاره کرد و افزود : برآنیم تا در شبهای نورانی قدر با  اجرای مراسم عزاداری شهادت حضرت علی (ع) هر چه بیشتر از برکات این شبهای عزیز بهره مند شویم.

 وی با اشاره به خروج آمریکا از برجام و حمایت همه جانبه رژیم صهیونیستی از این حرکت مذبوحانه مشارکت در مراسم با شکوه روز قدس با عنوان حماسه مقاومت را امری واجب برشمرده و گفت:  شهرداری منطقه 4 نیز همگام با سایر مناطق در این روزحضوری پرشور خواهد داشت .

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 4 شهرداری تهران در ادامه به برنامه های در دست اقدام در نواحی و سرای محلات اشاره کرد و افزود :  مشاوره دینی و مذهبی ، نمایشگاه قرآن ،  تواشیح ، تلاوت قرآن توسط قاریان ممتاز و برجسته ، مسابقات قرآنی به مدت 7 شب و نماز عید سعید فطر در نواحی 9 گانه و سرای محلات 20 گانه برگزار خواهد شد .

عمارتی اهداف اجرای این طرح را ایجاد یکپارچگی و انسجام در فعالیت های مناسبتی و دینی و .... در بین شهروندان و جوانان ، ارتقای نشاط شهروندان در پرتو تلطیف روح و ایجاد فضاهای معنوی ، تعمیق مفاهیم فرهنگ شهروندان با تکیه بر ارزش های دینی و مذهبی و معرفی و آشنا نمودن جوانان و نوجوانان به سخنان و زندگانی حضرت امیر (ع) و نیز الگوگیری از آموزه های کتاب نهج البلاغه عنوان کرد.

 

print