آیین غبارروبی مسجد امام عصر (عج) در منطقه 16
تعداد مشاهده:54
ایجاد شده توسط : zolfaghari در 15/05/2018 03:27:50 ب.ظ

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 16 شهرداری تهران گفت: غبار روبی نمادین مسجد امام عصر(عج) واقع در ناحیه دو با حضور شهردار منطقه انجام شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، مهرداد نجفی هدف از انتخاب این دهه را آماده‌سازی مساجد برای پذیرایی از مهمانان خداوند دانست و افزود:  مسئولین و دست‌اندرکاران مساجد اقدام به رفع کمبودها و نواقص و نظافت و بهداشت مساجد می‌کنند تا خانه خدا برای پذیرش  مهمانان پروردگار در ماه رمضان آماده شود.

وی با بیان اینکه مسجد به عنوان مهمترین پایگاه مردمی همواره بستری برای اجرای برنامه های ملی، فرهنگی و مذهبی بوده، تصریح کرد: امروز نیز مسجد علاوه بر این که محلی برای برگزاری نماز جماعت است، مکانی برای آموزش های دینی و علمی است.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 5 شهرداری تهران ادامه داد: پاکیزه بودن محیط مسجد و ایجاد فضایی دل‌نشین در افزایش رغبت نوجوانان و جوانان به حضور معنوی در این مکان‌ها و مشارکت جدی در برنامه‌های آن بسیار موثر است و دهه آخر ماه شعبان به عنوان دهه "تکریم و غبارروبی مساجد" نامگذاریی شده و هر ساله به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان این آیین برگزار می شود.print