برانگيختن حس مشاركت در مردم موجب ايجاد احساس تعلق مي شود
تعداد مشاهده:37
ایجاد شده توسط : mehravar-m در 06/11/2018 03:07:34 ب.ظ

نشست هم انديشى سازمان خدمات اجتماعى با مدیر كل امور بانوان شهرداری تهران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، سيد نجم الدين محمدى، مديرعامل سازمان خدمات اجتماعى در نشست هم انديشى با اداره كل امور بانوان معاونت اجتماعى گفت: سازمان هاى مردم نهاد، با دريافت زيرساخت هاى متناسب از شهردارى تهران بايد مردمى باقى بمانند.

وى با اشاره به اينكه خدمت گيرندگان ما آسيب ديدگان اجتماعى هستند، تصريح كرد : مردم كمك به اين افراد را كار خير و مسئوليت اجتماعى خود مي دانند.

محمدى با تاكيد بر اينكه خرد جمعى و تلاش بى وقفه ما را به بهبود وضعيت موجود ميرساند، تصريح كرد : با بررسى وضع موجود و اصلاح آن، ميتوانيم كم كم به سمت وضعيت ايده آل پيش برويم.

وى با اشاره به اهميت تلاش بى وقفه با وجود تمام مشكلات گفت : هم اكنون مراكز پرتو در ١٧ منطقه فعال است و ٣٠٠٠ كودك روزانه در آنها تحصيل مي كنند.

مديرعامل سازمان خدمات اجتماعى شهرداری تهران افزود : قصد داريم علاوه بر آموزش هاى كلاسيك به كودكان كار و خيابان در مراكز پرتو، مهارت هاى فنى و حرفه اى را نيز به آنان بياموزيم.

فاطمه راكعى مشاور شهردار تهران در امور بانوان گفت : ما بايد در كنار يكديگر قرار بگيريم تا بتوانيم با هم انديشى و استفاده از فرصت ها خدمت رسانى را به حداكثر برسانيم.

راكعى با تاكيد بر اهميت طراحى برنامه براى توانمندسازى و كارآفرينى زنان معلول و زنان سرپرست خانوار، گفت : ما عزم داريم پس از بررسى مشكلات، ساز و كارهايى را با كم ترين هزينه و بهترين روش به كار گيريم.

اكرم مصورى منش، دبير كارگروه پيشگيرى از آسيب هاى اجتماعى معاونت زنان رياست جمهورى گفت: برانگيختن حس مشاركت در مردم، احساس تعلق را در آنها ايجاد مي كند.

وى افزود : اگر بتوانيم كارها را با مردم سهيم شويم، نتيجه بهترى حاصل خواهد شد.

رمضان لطفى معاون توانمندسازى و كارآفرينى سازمان خدمات اجتماعى در اين نشست گفت: بهبود فضاى كسب و كار نيازمند تلاش ويژه است.

وى افزود : هم اكنون ما شش محور مشاوره، اموزش، ترويج، توانمندسازى و مركز رشد و شتاب را در اختيار داريم و بهتر است زيرساخت ها را طورى طراحى كنيم كه عموم مردم بتوانند از آنها استفاده كنند.

لطفى گفت : سلسله همايش هاى تجربه هاى جسور كه در هر يك از آنها يك كارافرين مطرح از مسير زندگى خودش و چگونگى موفقيت خود صحبت ميكند از جمله برنامه هاى موفق ماست.

در پايان مقرر شد جلسات مشترك مديران سازمان خدمات اجتماعى با كارشناسان امور بانوان و صاحب نظران اين حوزه جهت بررسى و برنامه ريزى تمام طرح ها و ظرفيت هاى موجود برپا شود.


 

print
rating
  نظرات