برگزیدگان نخستین سوگواره عکس «محرم محله ما» تجلیل شدند
تعداد مشاهده:71
ایجاد شده توسط : mehravar-m در 06/11/2018 03:13:23 ب.ظ

آیین اختتامیه نخستین سوگواره عکس‌های موبایلی «محرم محله ما» با موضوع مراسم عزاداری ماه محرم و عاشورای حسینی(ع) در محله‌های شهر تهران در تالار ایوان شمس شهرداری تهران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، این اختتامیه با حضور ولی الله شجاع پوریان معاون محترم فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران، ابوالفضل رفیع مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران، مهدی شیرزاد سرپرست ستاد مدیریت محله و جمعی دیگر از مدیران کل معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران برگزار شد.

در این مراسم ولی الله شجاع پوریان معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با تقدیر از اجرای این طرح  و تاکید بر لزوم استفاده از فرصت ایام محرم برای کمک به ارتقا معارف دینی و مکارم اخلاقی جامعه، افزود: امید است که برنامه‌هایی این دست ادامه داشته و شرایط برای جلب بیشتر مشارکت مردم در چنین طرح‌هایی بیش از پیش فراهم شود.

ابوالفضل رفیع مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران نیز با بیان موضوعاتی پیرامون اهمیت نگاه محلی به مدیریت شهری، بهره‌گیری از آیین‌های عزاداری سید الشهدا در سطح محله‌ها و شهر تهران برای ارتقا حس هویت محله‌ای را از جمله اهداف این طرح دانست.

همچنین مهدی شیرزاد سرپرست ستاد مدیریت محله و دبیر اجرایی این سوگواره ضمن ارایه گزارشی از روند اجرای این برنامه، آن را حرکتی در جهت جلب مشارکت مردم تهران و کمک به انعکاس و بازنمایی مشارکت مردم در عزاداری سید و سالار شهیدان به عنوان یکی از پاره‌های مهم هویت دینی و ملی ایران دانست.

در این مراسم، برنامه نقالی و پرده خوانی نیز با اجرای استاد مصطفی میرزا علی مورد استقبال حضار قرار گرفت.

در پایان این مراسم از نفرات برتر سوگواره عکس‌های موبایلی «محرم محله ما»  تقدیر به عمل آمد و علاوه بر تندیس جشنواره و لوح تقدیر، به نفرات اول تا سوم سفر زیارتی به کربلای معلی و به نفر چهارم تا دهم نیز کارت‌های ورزش شهروندی اهدا شد.
 

print
rating
  نظرات