شهرداری تهران به وظایف قانونی خود در حوزه ساماندهی معتادین متجاهر عمل کرده است
تعداد مشاهده:96
ایجاد شده توسط : mehravar-m در 10/06/2019 11:15:02 ق.ظ

مدیرعامل سازمان رفاه خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران با تکذیب اعلام موضع شهرداری تهران در خصوص معتادین متجاهر در یکی از خبرگزاری ها گفت: شهرداری تهران بر اساس اسناد بالادستی و قوانین موجود در زمینه ساماندهی معتادان متجاهر نسبت به بهره‌برداری و تکمیل مراکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان متجاهر و بی‌خانمان به وظایف قانونی خود عمل کرده و آمادگی خود را اعلام کرده که ۸ مرکز بهاران را به صورت آماده در اختیار سازمان بهزیستی استان تهران قرار دهد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، نجم الدین محمدی در واکنش به نحوه انتشار خبر جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان تهران در یکی از خبرگزاری های رسمی کشور اظهار داشت: شهرداری تهران در خصوص معتادین متجاهر بر اساس اسناد بالادستی چون  ماده 80 قانون برنامه ششم توسعه کشور و همچنین مصوبات شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر و رویکردهای استانداری عمل کرده و تاکنون از وظایف خود تخطی نکرده است.

وی تاکید کرد: اینکه در خبر قید شده که بنابر اظهارات نماینده شهرداری در این جلسه شهرداری دیگر نمی‌تواند در حوزه ساماندهی معتادین متجاهر ورود پیدا کند به هیچ وجه صحیح نیست و متاسفانه خبرگزاری فارس در پوشش خبر اصل امانتداری را رعایت نکرده است.

محمدی همچنین یادآور شد: استاندار محترم تهران در نشست دیروز ضمن تاکید بر لزوم بهره گیری از تمام ظرفیت‌های دستگاه‌های اجرایی برای مبارزه با اعتیاد در ابعاد مختلف پیشگیری، درمان و... از اقدامات خوبی که دستگاه ها از جمله شهرداری تهران در این حوزه انجام داده اند؛ تقدیر کرد.

لازم به ذکر است؛ بر بند ث اساس ماده 80 قانون برنامه ششم توسعه کشور در خصوص مقابله با اعتیاد مقرر شده از طریق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی (سازمان بهزیستی) با همکاری شهرداری‌ها نسبت به بهره‌برداری و تکمیل مراکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان متجاهر و بی‌خانمان و راه‌اندازی مراکز جامع توانمند سازی و صیانت اجتماعی برای معتادان بهبودیافته در استانها با رعایت احکام ماده (70) این قانون اقدام نماید که شهرداری تهران در این زمینه به وظایف قانونی خود عمل کرده است.

همچنین در نشست مذکور شهرداری تهران نیز، آمادگی خود را اعلام کرده که ۸ مرکز بهاران را به صورت آماده در اختیار سازمان بهزیستی استان تهران قرار دهد تا در ۲ مرکز به نگهداری از کودکان کار و خیابان و در باقی مراکز به رسیدگی به معتادان بهبود یافته پرداخته شود.

print
rating
  نظرات