دوره آموزشی ایمنی ویژه شاغلین مجموعه‌های مختص بانوان برگزار می‌شود
تعداد مشاهده:75
ایجاد شده توسط : mehravar-m در 11/06/2019 03:02:16 ب.ظ

اداره کل امور بانوان شهرداری تهران به منظور ارتقای ایمنی مجموعه‌های شهربانو و بوستان‌های بانوان، دوره‌های آموزش ایمنی ویژه بانوان شاغل در این مجموعه‌ها را با مشارکت سازمان آتش نشانی برگزار می‌کند.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، زهرا بهروز آذر سرپرست اداره کل امور بانوان شهرداری تهران، با اعلام این خبر گفت: مجموعه‌های شهربانو و بوستان‌های بانوان، مراکز اختصاصی برای بانوان هستند که به منظور برآورده ساختن نیازهای ضروری فرهنگی، هنری، اقتصادی، تفریحی، ورزشی و... بانوان در یک محیط امن و سالم ایجاد و به فعالیت می‌پردازند.

وی با اشاره به اینکه ارتقای ایمنی این مجموعه‌ها یکی از اولویت‌های مورد توجه اداره کل امور بانوان است؛ تأکید کرد: همزمان با طرح‌های پیش بینی شده در زمینه بهبود مدیریت این مجموه‌های فرهنگی و توانمندسازی مدیران و کارکنان آن، توانمندسازی کارکنان در بحث پیشگیری از مخاطرات و حوادث نیز در دستور کار قرار گرفت.

سرپرست اداره کل امور بانوان شهرداری تهران گفت: در همین راستا دوره‌های آموزش ایمنی ویژه بانوان شاغل در این مجموعه‌ها با مشارکت سازمان آتش نشانی برگزار و اصول ایمنی به صورت تئوری و عملی توسط کارشناسان آتش نشانی ارائه می شود.

بهروز آذر با تأکید بر ضرورت افزایش توانمندی ‌های زنان برای مدیریت بحران در هنگام وقوع حوادث، تصریح کرد: مبانی حریق، ایمنی در خانه و محل کار، واکنش در شرایط اضطراری، اصول پیشگیری از حریق و حوادث، نحوه کار کردن با خاموش کننده‌های دستی و ...، از جمله عناوین آموزشی این دوره است.

لازم به ذکر است؛ دوره آموزشی سطح پایه(c) ایمنی، از هفته آتی آغاز به کار نموده و همزمان با کارکنان مجموعه‌های شهربانو و بوستان‌های بانوان، برای کارکنان اداره کل امور بانوان شهرداری تهران نیز دوره برگزاری می‌شود.

 

print
rating
  نظرات