انتخابات کارگروه هاي تخصصي شوراياران محلات چهارده گانه منطقه 7
تعداد مشاهده:56
ایجاد شده توسط : zolfaghari در 15/05/2018 01:05:33 ب.ظ

انتخابات کارگروه هاي تخصصي شوراياران محلات 14 گانه منطقه 7 با حضور عضو شوراي اسلامي شهر تهران، شهردار و قائم مقام شهرداري منطقه 7،  رئيس ستاد هماهنگي شوراياري هاي شوراي اسلامي شهر تهران و جمعي از معاونين و مديران و اعضاء شوراياري منطقه 7 برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، يدالله کاظمي قائم مقام شهرداري منطقه ضمن خيرمقدم به مدعوين حاضر در جلسه، گفت: با برگزاري اين انتخابات اميدوارم که بتوانيم در سالهاي پيش رو همکاري متقابل و ثمربخشي با شوراياران براي حل مشکلات مردم داشته باشيم.

وي در ادامه به استفاده از ظرفيت هاي شوراياران محلات به عنوان يار شوراي شهر و مديريت شهري تاکيد کرد و  افزود: اداره شهر با موضوعات متفاوت و پيچيده آن، نيازمند تعامل هرچه بيشتر و مشارکت شوراياران است که در دل محلات حضور دارند و با اطلاع از مسائل و ظرفيت هاي محلي که خود ناظر برآن هستند مي توانند مديريت شهري را در برنامه ريزي جهت ارائه خدمات مطلوب تر به شهروندان ياري رساند.

قائم مقام شهرداري منطقه 7 خاطرنشان کرد: مديران شهري بايد شنونده انتقادات باشند تا خواسته هاي عمومي مردم در مسير درستي پيگيري شود. اين خواسته ها بايد در موضوعات مختلف و به صورت تخصصي مطرح شوند.

به گفته وي کميته هاي تخصصي شوراياران اين امکان را فراهم مي کند تا  موضوعات محلي در قالب موضوعات تخصصي از محله به منطقه منتقل شده و مديريت شهري راه حل هاي مناسب براي حل آنها را درنظر بگيرد.

کاظمي تاکيد کرد: خوشبختانه منطقه هفت تمام تلاش خود را کرده تا با اولويت بندي موضوعات شهري براساس بودجه و ظرفيت هاي موجود نياز شهروندان را برطرف کند و رضايت شهروندان و شوراياران را کسب کند.

در ادامه بهاره آروين عضو شوراي اسلامي شهر تهران با ابراز خرسندي از حضور در جمع شوراياران منطقه 7 به تشريح يکي از رويکردهاي جديد شوراي شهر و ستاد هماهنگي شوراياران شوراي اسلامي شهر تهران مبني بر تشکيل کارگروه تخصصي شوراياران محلات پرداخت.

وي افزود: اميدوارم منطقه 7 همانطور که تا به حال يکي از مناطق موفق در امور شوراياري ها بوده، بتواند الگوي موفقي هم در تشکيل کارگروه ها و پيشبرد امور در حوزه هاي تخصصي باشد.

آروين عنوان کرد: شوراي شهر از ياران خود در نهاد شوراياري ضمن انتظار گزارشگري مشکلات محله و پيگيري حل آنها در سطح محله ، انتظار فعال کردن مشارکت شهروندان و ساکنان محله و منطقه در حل مشکلات را دارد.

وي تاکيد کرد: اگر ما با شهرونداني روبرو باشيم که هيچ دغدغه و تعلق خاطري براي حل مشکلات شهر را نداشته باشند مديريت شهري هرچه تلاش کند موفق نخواهد بود بنابراين انتظار ما از يارانمان در نهاد شوراياري اين است که مشارکت شهروندي و محلي را در هر يک از کارگروه هاي تخصصي فرهنگي و اجتماعي، سلامت و محيط زيست، مشارکت ها و آموزش هاي شهروندي و عمران و شهرسازي فعال کنند، به اين معني که شهروندان را پاي کار بياورند.

عضو شوراي اسلامي شهر تهران خاطرنشان کرد: زمانيکه کارگروه هاي تخصصي در محلات تشکيل و ايده هاي مختلف با هم به اشتراک گذاشته مي شود اين گفتگوها و خردجمعي به صورت گسترده تري محقق خواهد شد.

وي افزود: تاکيد ما بر اين است که راه حل محوري و راه حل اصلي کار از خود شهروندان مطرح شود با اين رويکرد اگر به شوراياران نگاه کنيم تشکيل کارگروه ها در واقع همسو با اين اهداف و دو کار ويژه خواهد بود.

آروين در ادامه تصريح کرد: کار ويژه اول ما اين است که خردجمعي و مشارکت تمام شوراياري ها را فعال کنيم، تشکيل کارگروه ها کمک خواهد کرد تا هر 7 عضو شوراياري محله فعال شوند زيرا اين هفت نفر حداقل در يک کارگروه بايد عضو باشند و پس از تشکيل اين کارگروه ها در سطح منطقه و انتخاب دبير کارگروه سبب خواهد شد تمام اعضاء شوراياري در سطح محلات خود را در سطح منطقه هم صاحب نفوذ و تاثير بدانند.

وي يادآور شد: کار ويژه دوم اين است که هيچ مسئله اي جا نخواهد ماند زيرا هر حوزه اي متولي خاص خود را دارد. زمانيکه کارگروه ها در سطح محله تشکيل شوند و جلسات منظم برپا شود مي توانند موفقيت ها و شکست هاي خود را در پيشبرد اهداف در سطح منطقه اي با همديگر به اشتراک بگذارند و از يکديگر هم ايده بگيرند.

عضو شوراي اسلامي شهر تهران در پايان اظهار داشت: ستاد هماهنگي شوراياري هاي شوراي اسلامي شهر تهران براي اينکه بتواند به مناطق الگو بدهد درصدد است تا جشنواره هايي را برگزار کرده و الگوهاي موفق را به ديگران معرفي کند.

در ادامه غلامي رئيس ستاد هماهنگي شوراياري هاي شوراي اسلامي شهر تهران به تشريح آيين نامه ها و دستور العمل هاي کارگروه هاي تخصصي شوراياران پرداخت.

گفتني است در ادامه اين نشست اعضاء شوراياري محلات 14 گانه منطقه 7 به بيان نظرات و ايده هاي خود پرداختند.

در پايان اين نشست نيز ضمن نظارت و بازديد حاجوي شهردار منطقه 7 از روند انتخابات، شوراياران با توجه به تخصص و علاقه خود در کميته هاي تخصصي ثبت نام و برطبق دستورالعمل کميته ها، 3 شورايار را به عنوان رييس، جانشين و منشي انتخاب کرده تا حلقه وصل اين کميته هاي تخصصي با نهاد اجرايي ستاد هماهنگي شوراياري ها و معاونت هاي تخصصي شهرداري منطقه باشند.
print
rating
  نظرات