شهر ایده آل شهری است که مبتنی بر گردشگری باشد
تعداد مشاهده:56
ایجاد شده توسط : zolfaghari در 15/05/2018 01:29:11 ب.ظ

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: با ایجاد سازمان گردشگری و میراث فرهنگی در شهرداری تهران می توانیم   زمینه ساز ایجاد اشتغال باشیم.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، ولی الله شجاع پوریان معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در نشست تخصصی همایش میراث فرهنگی، گردشگری، توسعه پایدار با اشاره به اهمیت گردشگری و میراث فرهنگی در سیاست گذاری شهری اظهار داشت: همه صاحب نظران و متخصصین شهری، شهر ایده آل را شهری می دانند که مبتنی بر گردشگری باشد، گردشگری باعث افزایش درآمد شهر و ایجاد اشتغال خواهد شد به طوری که هر 10 گردشگر می تواند یک شغل ایجاد کند.

وی در ادامه به جایگاه گردشگری ایران در جهان اشاره کرد و گفت: سازمان گردشگری جهانی رتبه ایران را از 136 کشور 93 ارزیابی کرد؛ که این نشان دهنده آن است که کشور ایران به رغم ظرفیت های گردشگری و آثار تاریخی و طبیعی از جهت بهره برداری جایگاه مطلوبی ندارد البته برخی از این مشکلات به کمبود زیر ساخت ها بر می گردد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران بیان کرد: در تهران 2300 اثر و ابنیه ارزشمند داریم که 381 اثر ثبت ملی و یک اثر ثبت جهانی شده است که منطقه 12، 1 و20 به ترتیب دارای بیشترین آثار تاریخی در سطح تهران هستند.

شجاع پوریان با اشاره به تاثیر متقابل توسعه گردشگری برافزایش درآمدهای مدیریت شهری و بالعکس تاثیر مدیریت شهری بر تقویت حوزه گردشگری، خاطرنشان کرد: در شهرداری و مدیریت شهری تهران احساس کردیم که یک تشکیلات منسجم که بتواند بحث میراث فرهنگی را مدیریت کند وجود ندارد، به همین دلیل در اولین روزی که در معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران مشغول به کار شدم نیاز به پیگیری و ایجاد این تشکیلات را احساس شد و یک کمیته رامسئول پیگیری و شروع این کار شد.

وی افزود: بر اساس ماده 109 برنامه توسعه دوم شهرداری تهران و ماده 51 برنامه 5 ساله توسعه ششم کشور، نیاز به ساختار قانونی برای مدیریت حوزه گردشگری و میراث فرهنگی داریم، در معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری این کار نهایی و تحویل مدیریت شهری شده است که با تایید شورای اسلامی شهر تهران ما می توانیم یک جایگاه قوی در شهرداری برای انجام این کار داشته باشیم.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: با توجه به حمایت های خودجوش مردم در مناطق 22 گانه در بحث میراث فرهنگی بازهم خلاء ساختاری دراین بخش احساس می شود و با پیشنهادی که برای ایجاد سازمان گردشگری و میراث فرهنگی شهرداری داده شد اگر عملی شود قطعا بخش زیادی ازخلاء ها رفع می شود، در مجموع اقدامات خوبی در معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در بخش میراث فرهنگی در حال اجراست که در تعامل با کمیسیون فرهنگی شورا شاهد ارتقای این حوزه خواهیم بود.

گفتنی است؛ این مراسم با حضور خلیل آبادی، سالاری، میرلوحی، نظری، امانی از اعضای شورای شهر و محسنی شهردار منطقه 12 به همت کمیته میراث فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد. در پایان این مراسم دکتر شجاع پوریان از موزه لوور در تهران بازدید کرد.

 


 

 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

 


 

print
rating
  نظرات