«نمایش درمانی» به احیای خودارزشمندی و ارتقای توانمندیهای مددجویان کمک می کند

: salamat در 08/09/2018 03:44:21 ب.ظ
ایجاد شده توسط

مدیرکل سلامت شهرداری تهران ضمن حضور در جلسه تمرین نمایش «رستم و سهراب» توسط افراد دارای معلولیت آسایشگاه خیریه کهریزک، حمایت خود را از «نمایش درمانی» در راستای توانمندسازی معلولین جسمی- حرکتی اعلام کرد


به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، زینب نصیری مدیرکل سلامت شهرداری تهران ضمن بازدید از آسایشگاه خیریه کهریزک در جلسه تمرین نمایش رستم و سهراب گروه معلولین حاضر شد و با ایجاد دلگرمی، به تشویق آنان پرداخت.

وی همچنین ضمن بازدید از بخش های مختلف آسایشگاه خیریه کهریزک وگفت و گو با مسئولین آن، در دیدار با معلولین این آسایشگاه، در جریان مسائل، دغدغه ها و توانمندی های آنان قرار گرفت.

نصیری در حاشیه این دیدار، ارتقای توانمندی های فردی، اجتماعی و ارتقای سلامت اجتماعی و روانی مددجویان را از جمله دستاوردهای مهم «هنر درمانی» دانست و افزود: ما شاهد توانمندیها و استعدادهای بی بدیل جامعه معلولین هستیم و باورداریم کاهش نابرابری های اجتماعی در سایه مطالبه گری، حمایت طلبی و توجه بیشتر مسئولین به گروههای خاص قابل دستیابی است.

وی از اداره کل سلامت شهرداری تهران به عنوان بخش تخصصی مجموعه مدیریت شهری یاد کرد که با 354 کانون اجتماع محور معلولین در سطح شهر تهران در ارتباط است  و افزود: باید ضمن فراهم کردن زمینه های دسترس پذیری شهر برای تحقق شعار "تهران شهر زیست پذیر، شهروند مشارکت پذیر"، در جهت تشویق و حمایت از استعدادها و ظرفیت های قابل توجه افراد دارای معلولیت و ارتقای اعتماد به نفس، خودباوری و توانمندی های جامعه معلولین شهر گام برداریم.

گفتنی است؛ گروه نمایشی درمانی مددجویان از سال 1379 شکل گرفت که اولین نمایش آنان با عنوان «و اما انسان» در سال 1382 در سالن اصلی تئاتر شهر به روی صحنه رفت و در نخستین جشنواره بین المللی تئاتر معلولین در میان 16 کشور، رتبه نخست را به خود اختصاص داد.

بر این اساس این گروه 30 نفره از معلولین، دومین اثر خود با عنوان «داستان ملی رستم و سهراب» که حاصل 8 سال تلاش مستمر نمایش درمانی در خصوص معلولین جسمی است را تا چند ماه آینده در تالار وحدت به روی صحنه خواهند برد.

print
rating
  نظرات