بازدید 4 هزار کودک از مجموعه های هیومن پارک و دکترلند

: salamat در 16/09/2018 11:03:27 ق.ظ
ایجاد شده توسط

مدیرکل سلامت شهرداری تهران از بازدید 4 هزار کودک و نوجوان از مجموعه های آموزشی تفریحی هیومن پارک  و دکترلند خبر داد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل سلامت، زینب نصیری بخش قابل توجهی از یادگیری کودک را از طریق کسب تجربه و اطلاعات از محیط پیرامونش دانست و افزود: فضاهایی که دارای شرایط مناسب و مطلوب برای رشد فیزیکی ذهنی، عاطفی و اجتماعی کودکان باشند تاثیر زیادی برمیزان یادگیری کودک دارد که پارک‌های موضوعی یکی از محیط‌های تاثیرگذار در فرآیند یادگیری کودک به شمار می رود.
وی از نمونه¬های مشهور این پارک¬ها می¬توان به «هیومن¬پارک» با موضوع سلامت اشاره کرد و افزود: هیومن پارک به عنوان یکی از بزرگترین و پیشرفته‌ترین پارکهای بازسازی بدن انسان در تعداد محدودی از کشورهای پیشرفته دنیا همچون هلند اجرا شده است. این پارک علاوه بر جذابیت بالا، توانایی آموزش به مخاطبان در حوزه سلامت را داراست و بازدید¬کنندگان این پارک می¬توانند با ورود به بدن انسان با اندام¬ها و کارکرد آن آشنا شوند.
نصیری خاطرنشان کرد: اداره کل سلامت شهرداری تهران نیز در راستای حفظ و ارتقای سطح سلامت کودکان و نوجوانان و آشنایی آنان با کارکرد اندام های مختلف بدن انسان، افزایش نشاط و شادابی، ارتقای فرهنگ خودمراقبتی در جامعه و معرفی ظرفیتهای گردشگری سلامت محور شهر تهران، اردوهای تفریحی آموزشی را برای کودکان و نوجوانان تهرانی اجرا کرد.
وی افزود: بر این اساس با همکاری ادارات سلامت مناطق 22 گانه ،و باغ موزه دارآباد و آموزش و پرورش شهر تهران با رویکرد ارتقای دسترسی عادلانه به خدمات سلامت محور، امکان بازدید کودکان محروم و بی بضاعت  و کودکان با نیازهای خاص از هیومن پارک و دکترلند فراهم شد.
 وی با اعلام اینکه در هر بازدید 40 نفر از کودکان و نوجوانان اعزامی با همراهی مربیان مجرب از مجموعه تفریحی هیومن پارک و دکتر لند بازدید می کردند، افزود:  برای هر چه بهتر و باکیفیت تر برگزار شدن اردوها و برای اطمینان خاطر و پیش گیری از مشکلات احتمالی تمامی سرویس های اعزامی، نسبت به بیمه اردو و مسئولیت آنان اقدام شد.
مدیر کل سلامت شهرداری تهران یادآور شد: این برنامه از اول مرداد ماه تا 15 شهریور ماه  اجرا شد که با برگزاری روزانه 3 الی 4 اردو در مجموع 100 اردو و جمعا تعداد 4000 نفر دانش آموز از مناطق 22 گانه شهرداری تهران ، از مجموعه آموزشی تفریحی هیومن پارک و دکتر لند بازدید نموده و از خدمات آن بهره مند شدند.

لازم بذکر است از ویژگی های برنامه مذکور امکان استفاده کودکان با نیاز های خاص از جمله اوتیسم و سندروم دان و کودکان ساکن سه مناطق محروم و سکونتگاههای غیر رسمی شهر تهران است .


print
rating
  نظرات