منطقه 21: برنامه های اجرایی در هفته سلامت روان

: ansari-z در 10/10/2018 01:58:58 ب.ظ
ایجاد شده توسط

به گزارش روابط عمومی منطقه و به نقل از رابط خبری اداره سلامت، به مناسبت هفته ملی سلامت روان (18 لغایت 24 مهرماه)، با شعار سلامت جوانان و نوجوانان: جهان در حال تغییر برنامه های متنوعی در سطح محلات برگزار می شود.


انصاری مدیر اداره سلامت با بیان این مطلب افزود: طبق برآورد سازمان جهانی بهداشت حدود 10%  از جمعیت بزرگسال به اختلالات روانی مبتلا هستند و یک نفر از هر 4 نفر در جهان در طول زندگی خود به یکی از اختلالات روانپزشکی مبتلا خواهد شد. همه ساله در روز جهانی سلامت روان مصادف با 10 اکتبر (18 مهرماه) همه تلاشها در سراسر جهان با هدف کلی افزایش آگاهی از مشکلات سلامت روان بسیج می‌شوند. روز جهانی سلامت روان در سال 2018 بر «جوانان و سلامت روان در دنیای در حال تغییر» تمرکز دارد. هدف کلی از اجرای برنامه‌های هفته ملی سلامت روان، حفظ و ارتقای سلامت روان جوانان و نوجوانان و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی با تمرکز بر پیشگیری، توانمندسازی و مداخلات زودهنگام است.  

وی افزود: از جمله برنامه های اجرایی در سطح منطقه، بازدید از بیمارستان روان پزشکی ایران با حضور مدیران ارشد، معاون محترم اجتماعی و فرهنگی و ... برپایی غرفه های سلامت روان (شامل فروش کارهای دستی برای افرادی که مشکلات روانی دارند، غرفه پرسش و پاسخ، غرفه مشاوره تخصصی، آموزش با موضوعات روان شناسی، اعتیاد، پرخاشگری، آسیب های اجتماعی در جوانان)، ارائه خدمات مشاوره ای تخصصی رایگان به مراجعین با مشارکت کلینیک لبخند زندگی، برنامه های گفتگو در شهر در 13 بوستان منتخب سطح منطقه،  برگزاری کلاس های آموزشی در سطح محلات با موضوعات مدیریت استرس، رازهای شاد زیستن، ارتقا و سلامت بهداشت روان، نقش خانواده در سلامت روان فرد، جوانان و سبک زندگی سالم، تاثیر فضای مجازی بر سلامت روان، نقش شادی و نشاط بر سلامت روان و ...، برگزاری همایش با موضوع کنترل خشم در محل کار ویژه پرسنل مدارس، برگزاری مسابقات تفریحی و ورزشی توسط خانه سلامت غزالی ویژه کانون جوانان، برپایی اردوی تفریحی ویژه کانون جوانان، برپایی مشاوره های فردی و گروهی، برپایی نمایشگاه سلامت روان با موضوع تاب آوری جوانان و ... می باشد. این برنامه ها در سطح محلات از تاریخ 18 لغایت 24 مهرماه برگزار می شود.print
rating
  نظرات