«سينما سلامت» در ایوان شمس کلید خورد

: salamat در 13/10/2018 02:24:49 ب.ظ
ایجاد شده توسط

سینما سلامت با اکران فیلم های برگزیده به مناسبت هفته سلامت روان با حضور معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران در ایوان شمس آغاز به کار کرد


به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، افتتاحیه سینما سلامت با حضور شجاع پوریان معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، نصیری مدیرکل سلامت و جمعی از مدیران حوزه شهری، کارگردانان و علاقه مندان سینما در ایوان شمس برگزار شد که در  نخستین روز از برنامه ضمن نمایش فیلم اتاق تاریک از روح الله حجازی کارگردان این فیلم تقدیر به عمل آمد.

زینب نصیری مدیرکل سلامت شهرداری تهران با اشاره به برپایی سینما سلامت، گفت: این برنامه به همت اداره کل سلامت شهرداری تهران با همکاری جشنواره فیلم سلامت با حضور عوامل فيلم و كارشناسان حوزه سلامت روان برگزار شده است.

مدیرکل سلامت شهرداری تهران افزود: چهار فیلم برگزیده شامل فيلم سينمايي اتاق تاريك به کارگردانی روح الله حجازی، مستند اوتيسم به کارگردانی بیژن همدستی، فيلم سينمايي جشن دلتنگي به کارگردانی پوریا آذربایجانی، مستند 47 به کارگردانی جابر مطهرزاده به مناسبت هفته سلامت روان به ترتیب در روزهای 17، 18، 21 و 22 مهر به روی پرده می رود.

به گفته نصیری، آثار تحسین‌شده سومین جشنواره فیلم سلامت اکران خواهد شد و در پنل‌های تخصصی با حضور عوامل فیلم مورد بررسی کارشناسان قرار خواهد گرفت

وی با اشاره به روز جهانی سلامت روان، مصادف با 10 اکتبر (18 مهرماه) اظهار داشت: این روز برای همه ذی‌نفعان حوزۀ سلامت روان در سراسر جهان فرصتی را فراهم می‌کند تا ضمن پرداختن به موضوع سلامت روان تمام تلاش خود را در راستای افزایش آگاهی مردم از مشکلات سلامت روان به کار گیرند.

نصیری، «جوانان و سلامت روان در دنیای در حال تغییر» را شعار روز جهانی سلامت روان در سال 2018 عنوان کرد و افزود: در کشور ما نیز برنامه‌های متعددی طی هفته ملی سلامت روان (24 -18) با شعار «سلامت جوانان و نوجوانان: جهان درحال تغییر» در راستای حفظ و ارتقای سلامت روان جوانان و نوجوانان و پیشگیری از آسیب های اجتماعی با تمرکز بر پیشگیری، توانمندسازی و مداخلات زودهنگام برگزار می‌شود.

مدیرکل سلامت شهرداری تهران با تاکید بر نقش سلامت روان در نوجوانان و جوانان گفت: پرداختن به موضوع سلامت روان شهروندان به عنوان یکی از رویکردهای معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در دستور کار قرار دارد و برپایی این جشنواره نمایش و نقد و بررسی فیلم می تواند در ایجاد جریان اجتماعی موضوعات سلامت محور نقش موثر ایفا کند.

وی با اشاره به مولفه های اجتماعی سلامت روان بر لزوم جریان سازی اجتماعی برای موضوعات مهم سلامت روان جامعه تاکید کرد.

محمد میرزایی مشاور و مدیر حوزه معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران نیز در افتتاحیه سینما سلامت، مبنای توسعه را نیروی انسانی و به ویژه کودکان به عنوان آینده سازان جامعه دانست و اظهار امیدواری کرد که موانع طرح مسائل و مشکلات حوزه کودکان که به نوعی مورد غفلت واقع و تبدیل به تابو در جامعه شده است؛ برطرف شود.

در پایان این افتتاحیه پنل تخصصی فیلم اتاق تاریک به کارگردانی روح الله حجازی و با حضور دکتر سیدعلی آذین متخصص پزشکی اجتماعی برگزار شد.

بر اساس این گزارش؛ فیلم‌های سینما سلامت در روزهای یاد شده از ساعت 9 صبح تا 11 و نیم روی پرده خواهد رفت و سپس پنل تخصصی این آثار برگزار خواهد شد.

سیدعلی آذین، میترا حکیم شوشتری، سامان توکل و حمیدرضا نمازی به عنوان کارشناسان سلامت روان، پس از اکران هر فیلم به نقد و بررسی آن می پردازند و اداره کل سلامت شهرداری تهران ضمن اکران و برپایی پنل تخصصی در ایوان شمس از فیلم‌های حوزه سلامت تقدیر می‌کند.print
rating
  نظرات